Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 22 sierpnia 2016 
    

Słuchawki do smartfona - jak je wybrać?


Autor: Redakcja | 18:28
Nowoczesne telefony komórkowe pozwalają nie tylko porozumiewać się z innymi osobami, czy pisać i odczytywać wiadomości SMS, ale stanowią swego rodzaju podręczny komputer. Umożliwiają połączenie z Internetem i wyszukiwanie informacji, oglądanie zdjęć i filmów, a także – słuchanie muzyki i audiobooków. Jeśli zależy nam na dobrej jakości dźwięku, warto poszukać odpowiednich słuchawek.

Douszne czy dokanałowe?


Co prawda każdy smartfon wyposażony jest w zestaw słuchawkowy, ale łatwo może on ulec uszkodzeniu, a wtedy trzeba będzie odpowiedni sprzęt dokupić. Najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki douszne lub kanałowe. Czym się różnią? Przede wszystkim poziomem izolacji hałasu z zewnątrz. Model dokanałowy wchodzi nieco głębiej w kanał słuchowy, a dodatkowe uszczelnienie stanowią gumowe lub piankowe wkładki. Słuchawki douszne nie mają tak dobrej izolacji, co mogłoby się wydawać ich wadą. Czasem jednak całkowite izolowanie dźwięków z otoczenia jest niepożądane, np. podczas joggingu, albo jazdy na rowerze – sportowcy chętniej wybiorą właśnie taki model, bo mogą podczas treningu posłuchać ulubionej muzyki, ale w razie potrzeby usłyszą nadjeżdżający samochód.

Model uniwersalny


Wiele osób twierdzi, że do smartfona najlepiej sprawdzą się niewielkie słuchawki douszne lub dokanałowe. Tymczasem użytkownicy poszukujący urządzeń uniwersalnych powinni pod uwagę wziąć także model nauszny – doskonały w podróży, jak i w domu. Jeśli planujemy używać ich w autobusie czy pociągu, dobrym rozwiązaniem może być model ze składanym pałąkiem, bo zajmuje on mało miejsca w plecaku czy kieszeni. Ze względu na fakt, że tego typu słuchawki opierają się na małżowinie usznej, osoby poszukujące urządzeń wygodnych powinni zwracać uwagę przede wszystkim na modele z większą obudową i poduszkami.


 


Do użytku domowego


Jeśli planujesz używać swoich słuchawek wyłącznie w domu, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie model wokółuszny. Obudowa tego typu urządzeń jest znacznie większa i mieści wewnątrz całe ucho, co oczywiście wpływa na komfort użytkowania – małżowina nie męczy się, a moc i jakość dźwięku są lepsze. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie słuchawki tego typu będą nadawały się do używania ze smartfonem, bo mogą wymagać większej mocy ze złącza audio.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupów?


Im większy zakres odtwarzanej częstotliwości mają słuchawki, tym lepiej brzmieć będą w nich dźwięki. Innym parametrem, który warto uwzględnić podczas poszukiwania idealnych słuchawek, jest średnica głośnika. W małych słuchawkach dokanałowych zazwyczaj wynosi ona ok. 10mm., zaś w modelach nausznych – od 30do 60mm, co oczywiście zwiększa jakość odtwarzanego dźwięku. Warto wspomnieć, że słuchawki bezprzewodowowe są co prawda wygodne, ale też przekazują dźwięk niższej jakości. Dla wielu osób ważnym kryterium będzie ponadto cena sprzętu, ale tutaj warto przejrzeć internetowe porównywarki -  np. na idealo.pl znajdziemy słuchawki Sony, których różnica w cenie wynosi nawet kilkaset złotych zależnie od sklepu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.