Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 września 2016 
    

BeQuiet! Pure Rock Slim – nowy układ chłodzenia CPU typu wieżowego


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 06:01
(3)
Be Quiet! wprowadził do oferty odświeżony układ chłodzenia typu wieżowego dla procesorów Intela i AMD o TDP do 120W. Model Pure Rock Slim jest zbudowany z aluminiowego radiatora składającego się z 33 blaszek, połączonego z podstawką stykającą się z procesorem za pomocą trzech miedzianych ciepłowodów o średnicy 6mm każdy. W odprowadzaniu nadmiaru ciepła pomaga wentylator o średnicy 92mm, którego łopatki mogą obracać się z prędkością 2000RPM, generując przy tym hałas nie przekraczający 25,4 dBA.

Pure Rock Slim charakteryzuje się wymiarami 81.8 x 97.0 x 124.8 mm i może współpracować z procesorami przeznaczonymi dla podstawek: Intel: 1150 / 1151 / 1155 / 1156 oraz AMD: AM2 (+) / AM3 (+) / FM1 / FM2 (+). Za swój nowy produkt Be Quiet! życzy sobie 28 euro.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. aby nie było widać że podstawa nie jest wypolerowana (autor: Sławekpl | data: 7/09/16 | godz.: 11:46)
  nałożyli pastę, kolejny raz ściemniają
  chłodzenie wygląda estetycznie, ładne zakończenia rurek plus ostatni fin grubszy z napisem i przetłoczeniami, nie kumam tylko czemu się upierają i ich chłodzenia nie mają poniklowanych rurek, większość zapłaciłaby to euro więcej aby mieć jednolity wygląd
  szkoda że ich wentyle "ciszę" mają wyłącznie na nalepce ...


 2. @Sławekpl (autor: curie | data: 7/09/16 | godz.: 20:38)
  Pasta chyba jest już nałożona fabrycznie i zabezpieczona naklejką. W sumie wygodne rozwiązanie, ciekawe jak wygląda proces zdjęcia fabrycznej pasty przy ponownym montażu.

  Rurek i tak nie widać po zamontowaniu w obudowie. A miedziane też mają swój urok, ale to bez znaczenia bo i tak ich nie będzie widać.

  Generalnie kolor rurek czy stopień wypolerowania podstawy nie ma znaczenia a wydajność i ciche działanie. Ja bym kupił Nokutę.


 3. curie nie znam "Nokuty" a może chodziło o pokutę? (autor: Sławekpl | data: 8/09/16 | godz.: 19:50)
  gdyż to słowo mi się nasuwa na koniec języka jak wspominam Noctua, więcej ich nie kupię, już raz się przejechałem dając prawie stówę za wyjca gdzie trzy z pięciu od nowości wnerwiająco terkotały
  teraz postawiłem na Prolimatech - jako jedni z nielicznych mają lutowane finy do rurek co od razu widać na wynikach nawet mniejszych radiatorów + wyjca od Noiseblockera, wolę świst który mnie mniej irytuje od terkotu, zresztą z pół metra przy otwartej budzie wcale tego wentyla nie słychać gdy kręci się z prędkością 800-900 obrotów na minutę


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.