Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 września 2016 
    

Konferencja Apple w pigułce


Autor: Wedelek | 20:50
(5)
Za nami kolejna, wielka konferencja Apple. W tym roku koncern z Cupertino zaprezentował drugą generację zegarka AppleWatch, szereg zmian w oprogramowaniu, oraz oczywiście nowe iPhone’y. Na początku prelegenci skupili się na rozwoju usługi Music, podkreślając jej globalny zasięg i chwaląc się między innymi liczbą 17 milionów subskrybentów. Powodem do dumy dla szefostwa Apple jest też AppStore, z którego pobrano już przeszło 140 miliardów aplikacji (wzrost w skali roku o 106%). Podczas imprezy zapowiedziano wprowadzenie do sklepu z aplikacjami gier stworzonych przez firmę Nintendo, oraz specjalnej wersji PokemonGo na AppleWatch.

Na grach się jednak nie skończyło. Pokazano też nową funkcję pakietu iWork, która ułatwia pracę grupową nad dokumentami. Teraz będzie można wspólnie edytować jeden dokument z poziomu różnych urządzeń Apple oraz aplikacji webowych tego producenta. Zapowiedziano też uruchomienie programu edukacyjnego w ramach którego uczniowie amerykańskich szkół będą się uczyć programować na sprzęty z nadgryzionym jabłuszkiem w logo.

Nie obyło się bez prezentacji kilku nowych funkcji kolejnej generacji systemu mobilnego Apple, czyli iOS10, w tym ulepszonej Siri i map, usprawnionej aplikacji do wysyłania wiadomości (między innymi dodano funkcję przylepiania do tekstu „naklejek”) oraz zestawu HomeKit do sterowania innymi urządzeniami w domu.

Pierwszym, nowym sprzętem jaki mogliśmy zobaczyć był AppleWatch S2. Pod względem dizajnu druga generacja jest niemal identyczna jak pierwszy zegarek od Apple. To co wymieniono to podzespoły niewidoczne gołym okiem, jak jaśniejszy wyświetlacz, pojemniejsza bateria, o 50% wydajniejszy CPU, 2x szybszy GPU, oraz wbudowany GPS. Usprawniony zegarek przetrwa też zanurzenie na głębokość 50 metrów i potrafi mierzyć aktywność podczas pływania. Wśród wielu dostępnych wersji możemy wybrać między innymi wykonaną z tworzywa ceramicznego. Cena to 369 dolarów. Przy okazji obniżono koszt zakupu pierwszej generacji zegarka, który teraz kosztuje 269 dolarów.

Apple pokazało również nowe słuchawki z rodziny Beats oraz bezprzewodowe EarPody. Słuchawki te są wyposażone w układ W1, mikrofon oraz baterię pozwalającą na 24 godziny ciągłego słuchania muzyki. Nie obyło się też bez integracji z Siri. Po dwukrotnym stuknięciu w urządzenie możemy wydawać asystentowi głosowemu polecenia.

No i wreszcie najważniejsza nowość od Apple. Mowa oczywiście o nowych iPhone’ach 7 i 7 Plus. W kolejnej generacji zachowano rozmiary znane z modeli 6 i 6 Plus, ale za to wprowadzono szereg usprawnień. Po pierwsze w końcu dodano odporność na zachlapania i pył, co ma potwierdzać certyfikat IP67. Wprowadzono też lepszy aparat przedni o rozdzielczości 7MP, a na tył trafił 12MP aparat zbudowany z sześciu soczewek i wspierany przez diody LED oraz nowy procesor ISP. W modelu Plus z tyłu znajdziemy aż dwa aparaty o różnych ogniskowych, co pozwala tworzyć lepszej jakości zdjęcia, zwłaszcza jeśli stosujemy zoom. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcie wykonane iPhonem 7 Plus w nowym trybie portretowym. Na liście nowości znajdziemy ponadto dwa stereofoniczne głośniki, usprawniony przycisk Home, który podobnie jak ekran potrafi wykrywać nacisk, oraz pojemniejszą baterię. Prawdziwym zaskoczeniem jest całkiem nowy procesor A10 Fusion, który ma nie dwa, a cztery rdzenie. Wzorem konkurencji dwa są bardzo wydajne, a pozostałe dwa uaktywniają się w trybie niskiego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Zdaniem Apple nowy chip jest o 40% wydajniejszy od procesora A9, a jego IGP jest o 50% szybszy. Potwierdziły się też przecieki i podstawowa wersja iPhone’a będzie posiadać 32GB pamięci RAM.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. te bezprzewodowe słuchaweczki (autor: NimnuL-Redakcja | data: 7/09/16 | godz.: 22:35)
  będą sprzedawane na sztuki? Będą się walać po chodnikach pogubione i osamotnione ... czekałem aż ktoś wpadnie na takie rozwiązanie :)

 2. Wymiękłem na łaczu (autor: daver | data: 7/09/16 | godz.: 22:54)
  Ziew straszny bez Jobsa.

 3. daver (autor: agnus | data: 7/09/16 | godz.: 23:48)
  Że też chciało Ci się to oglądać...

 4. @3 ja też oglądałem... (autor: InsaneInMe | data: 8/09/16 | godz.: 05:10)
  Lubię ich konferencje ale Timmah Kucharz jest słaby. Jak oglądałem za czasów Jobsa to było coś... :( R.I.P. ta firma to już nie to...bez niego nie ma już tej innowacji i polotu...
  @NimnuL-będę zbierać w centrum miasta i sprzedawać na sztuki.. biznes musi się kręcić hehe


 5. NimnuL za stówę kupisz silikonowe tubki do nich (autor: Sławekpl | data: 8/09/16 | godz.: 19:57)
  z łańcuszkami tak jak do okularów możesz dostać, za pięć dych więcej będziesz mógł wybrać kolor by pasowały do skarpetek :P
  na akcesoriach jest największa przebitka, chyba nie sądziłeś że coś takiego przeoczą, Tomcio czasem korzysta z łańcuszka do pingli więc na pewno już na to wpadł ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.