Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 16 września 2016 
    

Kolejna garść informacji o procesorach Coffe Lake i Canon Lake


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 06:01
(2)
Wyciekły kolejne dokumenty prezentujące plan wydawniczy Intela na najbliższe lata. Tym razem dowiedzieliśmy się jakie procesory mobilne zagoszczą w ofercie producenta z Santa Clara na przestrzeni dwóch kolejnych lat. Najsłabsze i jednocześnie najbardziej energooszczędne układy z serii Y oraz U otrzymają dwa rdzenie x86 Canon Lake, wytwarzane w 10nm technologii produkcji, oraz IGP GT2. Procesory o symbolach H i część tych z literką U dostaną z kolei rdzenie o kodowej nazwie CofeeLake, wytwarzane w 14nm technologii produkcji i wspierane przez układy IGP GT3e.

Wersje U będą posiadać tylko dwa rdzenie, natomiast odmiany H będą występować w trzech wersjach z dwoma, czterema lub sześcioma rdzeniami. Zarówno architektura Canon Lake, jak i Coffe Lake to rozwinięcie Skylake’a i nie należy się spodziewać dużych zmian tak w kwestii budowy procesora jak i jego wydajności. Nowe procesory Intela z rodziny Y i najsłabsze odmiany z serii U do sprzedaży trafią na początku 2018 roku, natomiast wersje H i U o TDP powyżej 15W pojawią się na sklepowych półkach w drugim kwartale 2018 roku (zainstalowane w laptopach).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. chyba Zen nie będzie taki zły skoro chipzilla do lapków (autor: Sławekpl | data: 17/09/16 | godz.: 13:37)
    daje 6 rdzeni, nie sądzę by sami z siebie dali więcej
    konkurencja to jednak fajna sprawa ;)


  2. Sławekpl (autor: kombajn4 | data: 17/09/16 | godz.: 21:57)
    Tylko w wersji H. Poniżej dalej wieje grozą - same mobilne dwurdzeniowe wersje i3 z kompletnie zawyżoną numeracją włączając w to dwujajowe "i7" lol. Mam nieprzyjemność posiadania w laptopie takiego "i5" konkretnie i5-4210u.... wydawało mi się że jest spoko do puki nie kupiłem do desktopa i3-4170 który tą "i5-iątke" wdeptuje w ziemię.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.