Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 19 września 2016 
    

Jedna klawiatura obsługująca na raz trzy urządzenia


Autor: Wedelek | źródło: Logitech | 06:28
(3)
Logitech dodał do oferty bardzo ciekawą klawiaturę, która może pracować z trzema sparowanymi urządzeniami na raz. Przełączamy się pomiędzy nimi za pomocą wbudowanych w model K780 przycisków z diodami LED, informującymi nas z którym jesteśmy aktualnie połączeni. Klawiatura ma budowę wyspową i łączy się z urządzeniami za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth. Komunikacja jest szyfrowana za pomocą 128-bitowego algorytmu AES, co poprawia bezpieczeństwo podczas użytkowania produktu w miejscach publicznych.

Za zasilanie odpowiadają dwie baterie AAA, które zdaniem producenta mają wystarczyć na dwa lata ciągłego używania. Model K780 jest zgodny z systemami operacyjnymi Windows® 7, Windows 8, Windows 10, Androidem od wersji 5.0, Mac OS X 10.10 lub nowszym, Chrome OS oraz iOSem w wersji co najmniej 5.0. W zestawie znalazł się odbiornik USB dla komputerów pozbawionych modułu Bluetooth, a obudowa została wykonana tak by pełnić funkcję uchwytu na tablet i smartfon.

Największym minusem opisywanej klawiatury jest natomiast jej wysoka cena wynosząca bagatela 439 złotych. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. szczelina powinna być wyłożona jakąś gąbką (autor: Sławekpl | data: 19/09/16 | godz.: 12:27)
  aby nie porysować wkładanych do niej ustrojstw, czyżby cięcie kosztów? w tej cenie?
  wygoda dyskusyjna poprzez bardzo małe kursory, na fonie i tabie można dotknąć ekranu ale pisząc na kompie już tego nie zrobimy
  jest jeden plus, wreszcie Logitech przestał na naszym rynku wciskać klawy z układem UK
  plus też dla Wedelka, wreszcie przestał pisać że układ wyspowy pochodzi od japka, przypomnę - pierwszą taką klawę zaprezentował IBM a następnie pojawiły się w sprzętach Sony, dopiero później zaadoptowało to u siebie japko

  za nieco ponad 30$ można kupić w Chinach klawy również na BT, również obsługujące kilka urządzeń ale mające kilku kolorowe podświetlenie czego Logitech nie umieścił w swoim o dwie stówy za drogim badziewiu


 2. ... (autor: radonix | data: 19/09/16 | godz.: 20:14)
  ''Najważniejszy'' jest ten okazały, prawy Shift = olać klawisze kursorów (można by jeszcze je zmniejszyć, a może całkiem zlikwidować?)
  :-(

  Poza tym: ciekawy wynalazek ;-)


 3. slawekpl (autor: PeterMac | data: 20/09/16 | godz.: 10:39)
  a ile to roboty kupic kawałek gąbki akustycznej z taśmą klejącą ;) ale tez uwaząm ze powinno coś być jakaś taka guma silikonowa najlepiej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.