Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 28 października 2002 
    

High-endowe handheldy Palma


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:10
Chcąc ożywić rynek handheldów, firma Palm zapowiedziała kolejne dwa profesjonalne modele handheldów z linii Tungsten. Nowe urządzenia przeznaczone na rynek sprzętu wysokiej klasy wyposażone są w kolorowy wyświetlacz, technologię Bluetooth i są przystosowane do pracy z najnowszą wersją systemu operacyjnego Palm 5.0.

Model Tungsten T który będzie sprzedawany za 499 USD wyposażony jest w kolorowy ekran o rozdzielczości 320 x 320 pikseli i 16 MB pamięci oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Jednostką centralną nowego handhelda jest oparty na ARM procesor OMAP 144 MHz produkowany przez Texas Instrument. Tungsten W to pierwszy model z wbudowaną klawiaturą, który dostosowany jest do współpracy z sieciami GPRS. Urządzenie rozszerzone o moduł słuchawkowy może zastąpić telefon komórkowy, choć firma bagatelizuje tą funkcję urządzenia. "Nie spodziewamy się tego, że użytkownicy zamienią swoje telefony na nasze urządzenia " - powiedział David Christopher, dyrektor zarządzania produktami Palm. Wyceniony na 549 USD Tungsten W, może pracować na starszych wersjach Palm OS i posiada kolorowy wyświetlacz w rozdzielczości 320 x 320 pikseli.

Szybsze procesory i nowy system operacyjny otwierają przed tymi urządzeniami nowe możliwości m. in. odtwarzanie muzyki. Powoduje to jednak znacznie szybsze rozładowanie baterii, która jest w stanie, bez doładowywania zasilać urządzenie przez tydzień, zakładając 30 min. pracę urządzenia dziennie. W Europie nowe urządzenia pojawią się w sprzedaży w przyszłym miesiącu, a maksimum sprzedaży nowych handheldów w Stanach Zjednoczonych przewidziane jest na pierwszy kwartał 2003r.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.