Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 28 października 2002 
    

Pomysł HP na Itanium


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:04
Od 2004r. HP planuje łączenie dwóch procesorów Itanium w pojedynczy moduł. Plany te dotyczą modeli Madison i Montecito, które Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży w 2004r. Przedstawiając na konferencji prasowej plany firmy, szef biura technologii HP Shane Robison twierdził, że procesory z podwójnymi układami Itanium będą wydajniejsze niż procesory IBM z rodziny Power.

Nad łączeniem kilku procesorów w silniejsze układy pracuje większość firm komputerowych m. in. IBM, Intel, Sun Microsystems i HP. IBM planuje umieszczać dwa procesory Power 4 na jednej płytce krzemu. Pomysł HP to technologia pakietów podwójnych układów - gdzie dwa osobne procesory dzielą wspólną magistralę danych, łączącą procesor z komputerem. "Uważamy, że łączenie procesorów jest kwestią kluczową na rynku serwerów, tym bardziej że wszyscy producenci pracują nad tym zagadnieniem." powiedział John Miller, dyrektor marketingu serwerów HP. "Intel planuje łączyć rdzenie Procesorów Itanium w połowie dekady" poinformował Mike Fister, główny manager grupy Enterprise Platform Intela.

Pierwotnie pomysł łączenia procesorów Itanium zaprezentował Intel i ta firma jest liderem w projektowaniu i produkcji chipów. Dzięki łączeniu procesorów, wszystkie linie serwerów HP opartych na rodzinie procesorów Itanium będą miały znacznie lepsze parametry niż dotychczas.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.