Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 21 września 2016 
    

Opera 40 z darmowym mechanizmem VPN


Autor: Wedelek | źródło: Opera Software | 06:58
(7)
Opera Software umieściła na swoich serwerach nową wersję przeglądarki Opera dla komputerów osobistych sygnowaną numerem 40. W nowej odsłonie dodano obsługę wbudowanego mechanizmu VPN bazującego na rozwiązaniu SurfEasy z funkcją szyfrowania danych za pomocą 256-bitowego algorytmu AES. Co ważne funkcjonalność ta jest całkowicie bezpłatna. Do wyboru mamy kilka serwerów pośredniczących zlokalizowanych w Kanadzie, Niemczech, USA, Holandii oraz w Singapurze. Aby zacząć korzystać z VPN należy włączyć tę opcję ukrytą w sekcji ustawień „Prywatność i bezpieczeństwo” .

Opera 40 to też usprawniona funkcja oszczędzania energii, która teraz może się automatycznie aktywować gdy poziom naładowania baterii laptopa spadnie poniżej ustalonego poziomu.

Przeglądarkę można pobrać TUTAJ.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Gdzies pisali (autor: VP11 | data: 21/09/16 | godz.: 12:19)
  ze to wcale nie VPN tylko proxy z szyfrowaniem. Wydawalo mi sie VPN sluzy do polaczenia do wewnetrznej sieci i dostepu do jej zasobow, ktora nie jest dostepna z zewnatrz. Wiec jak to w sumie jest. Juz sie pogubilem.

 2. takie wyjaśnienie znalazłem (autor: agnus | data: 21/09/16 | godz.: 14:45)
  https://www.bestvpn.com/...n-whats-the-difference/

  Ale chętnie uslyszałbym bardziej "po ludzku" podane info. Dla laika to w sumie nie widać różnicy..


 3. jezeli dobrze rozumiem to (autor: VP11 | data: 21/09/16 | godz.: 15:39)
  w przypadku proxy twoje lacze do proxy moze byc podsluchiwane w latwy sposob przez wywiady i mimo ze dla odwiedzanej strony ty jestes zamaskowany to i tak cie moga namierzyc. Natomiast w przypadku VPN tworzy sie podsiec, taki tunel, ktorego nie da sie wprost podsluchac bez odkodowania. Tym samym teoretycznie jestes bardziej chroniony, pod warunkiem ze twoje logi serwer VPN nie przechowuje.

  Tylko jednego nie zrozumialem, tam jako wade proxy podawali ze za posrednictwem Flasha lub JavaScriptu mozna namiezyc wlasciwy twoj IP. W takim przypadku co stoi na przeszkodzie wykonac to samo jak mamy VPN. Fizycznie w komputerze jest dwa lacza, podstawowy i VPN. Czy nie da sie odczytac ten fizyczny. I czy tak naprawde jestesmy zabiezpieczeni od zaawansowanego sledzenia czy nie ?


 4. @03 (autor: lcf | data: 21/09/16 | godz.: 17:17)
  Nigdy nie jesteś całkowicie zabezpieczony od zaawansowanego śledzenia - nawet jak masz tunel przez kilka VPNów, Tora, i co tam jeszcze. Sam fakt zestawiania połączeń można monitorować (nawet trzeba - dostawcy usług telekomunikacyjnych są zobowiązani zbierać i przechowywać takie informacje 12 miesięcy wstecz), zdarzają się też node'y wyjściowe Tora podstawione przez agentów rządowych. Nawet jak jesteś sensownie pozabezpieczany na poziomie sieci, to przeglądarki mają swoje podatności. Nawet jak używasz systemu dla paranoików klasy Qubes OS, to możesz się naciąć na dziury w mechanizmach do wirtualizacji (Xen). Albo masz sprzęt wspierający funkcje AMT i/lub DASH, pozwalający zdalnie zarządzać urządzeniem nawet jak wydaje się być wyłączone.

  Jak masz hardware i software bez dziur i backdoorów, i łączysz się ładnie przez TLS z pełną walidacją certyfikatów, to się może okazać że klucze wymieniasz przez ECDH korzystając z krzywej P-256 lub P-384 (NSA Suite B, prawdopodobnie część programu BULLRUN https://en.wikipedia.org/...un_(decryption_program) ), których analiza https://safecurves.cr.yp.to/ wykazała niepokojące właściwości matematyczne, umożliwiające konstrukcję backdoora na poziomie kryptografii, zgodnego z zasadą NOBUS (NObody But US): https://en.wikipedia.org/wiki/NOBUS

  O ile więc korzystając z proxy udostępnianego przez Operę (usługa działająca jako MitM z sslsniff) możesz ukryć swoje IP przed administratorami serwera WWW do którego się łączysz, to zaawansowanego śledzenia przez kogoś komu na tym naprawdę zależy nie unikniesz - nie miej złudzeń :).


 5. @1. (autor: pwil2 | data: 21/09/16 | godz.: 23:28)
  Bo to takie "VPN" jako brama do wyjścia na świat, a jako że ogranicza się to do przeglądarki, to jest to szyfrowane proxy, ewentualnie SSL VPN.

 6. c.d. (autor: pwil2 | data: 21/09/16 | godz.: 23:29)
  Czyli, żeby Cię namierzyć po jakimś czasie bez wykorzystywania luk, trzeba by mieć jednocześnie logi serwera docelowego i porównać z logami otrzymanymi od Opery.

 7. Mi tam wystarczy (autor: kombajn4 | data: 24/09/16 | godz.: 11:46)
  że ten wbudowany VPN jest wystarczający do omijania upierdliwych blokad regionalnych na YT

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.