Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 26 września 2016 
    

Chip Nvidia GP104 w pełnej krasie


Autor: Wedelek | 06:01
Do sieci trafiły wysokiej jakości zdjęcia obrazujące rdzeń graficzny GP104, budujący GeForce’y GTX 1070 i GTX 1080. Znajdziecie je w dalszej części newsa, ale nim przystąpicie do ich podziwiania pochylmy się na chwilę nad budową procesora. Zacznijmy od tego, że GP104 bazuje na architekturze Pascal i składa się 7,2-miliarda tranzystorów FinFET wytwarzanych w 16nm procesie litograficznym, zajmujących powierzchnię 314mm^2. Tranzystory budują cztery klastry GPC (Graphics Processing Clusters) połączone ze sobą współdzieloną pamięcią typu L2 o pojemności 2MB.

Każdy GPC składa się z pięciu bloków SM (Streaming Multiprocessors). Te z kolei mają po sto dwadzieścia osiem procesorów strumieniowych, osiem jednostek teksturujących (TMU), 256KB rejestr procesora, 48KB pamięci L1, jednostki rozdzielające operacje oraz pamięć na instrukcje. Dodatkowo każdy GPC dysponuje szesnastoma jednostkami renderującymi (ROP), a dane są wczytywane i zapisywane w zewnętrznym RAMie z którym klastry komunikują się za pomocą ośmiu, 32-bitowych interfejsów (łącznie 256-bit).

Pełną galerię zdjęć znajdziecie na stronie autora.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.