Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 28 października 2002 
    

GDDR-3 - kto za, kto przeciw


Autor: R4v | źródło: Rage3D | 16:52
Wydaje się, że nVidia może włączyć się do prac nad pamięciami GDDR-3, prowadzonymi dotychczas przez ATi. Brian Burke z nVidii uważa, że nowe pamięci to dobry pomysł. Jednak ATi jest zbyt ostrożne w swoich założeniach. Według Burke'a 500MHz w tym roku może być ciekawe, jednak pamięci taktowane takim zegarem w drugiej połowie przyszłego roku nie będą zbyt interesujące. Tymczasem Samsung zdecydowanie ostrzej krytykuje plany ATi. Według firmy, GDDR-3 nie różni się zbytnio od graficznej wersji DDR-2. Jon Kang, wiceprezesa Samsunga, uważa, że GDDR-3 ma być tylko przynętą dla klientów. Z jego wypowiedzi można wręcz odczytać szczerą niechęć do pomysłów ATi. Należy zauważyć, że Samsung jest głównym dostawcą układów DDR-2 dla nVidii.

Faktem jest, że GDDR-3 są nieznacznie tylko zmodyfikowaną wersją DDR-2 z uwzględnieniem potrzeb układów graficznych. Także planowana premiera obu pamięci oraz ich prędkość pracy pokrywają się. Prawdopodobnie zamieszanie skończy się dopiero wtedy, gdy JEDEC oficjalnie zatwierdzi któryś ze standardów.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.