Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 27 września 2016 
    

Microsoft zapowiada powrót migawek do OneDrive


Autor: Wedelek | 19:50
(1)
Microsoft wreszcie zabrał się za naprawę tego, co zepsuł w usłudze OneDrive wraz z premierą Windows 10, a mianowicie za przywrócenie funkcji migawek. Mechanizm ten pojawił się po raz pierwszy w Windows 8.1, ale wraz ze zmianą protokołu wykorzystywanego przez chmurę Microsoftu na bardziej stabilny, znikł bezpowrotnie. W końcu jednak podczas Ignite 2016 gigant z Redmond zapowiedział wielki powrót migawek, z tym, że pod inną nazwą. Niestety nie podano kiedy dokładnie to nastąpi. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość.

System migawek opiera się o selektywną synchronizację danych, z tym, że to które dane będą przechowywane lokalnie w formie kopii, a które pozostaną jedynie na serwerze, decydował algorytm analizujący poczynania użytkownika. Jeśli z jakiegoś pliku korzystaliśmy często, to ten był kopiowany na dyski wszystkich urządzeń korzystających z tego samego konta Microsoftu. Migawki zakładały też gromadzenie lokalnie informacji o zgromadzonych w chmurze plikach. Z danych tych korzystała np. wyszukiwarka systemowa.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ehh (autor: OSTVegeta | data: 28/09/16 | godz.: 16:39)
    Powinni lepiej dać usługę odinstalowania OneDrive a nie muszę ręcznie go wywalać. Osobiście nie jestem po prostu zwolennikiem trzymania danych w chmurze.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.