Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 3 października 2016 
    

Kolejna garść informacji o APU z rodziny Avian


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 06:59
(2)
Do sieci trafiła kolejna porcja informacji o nadchodzących APU firmy AMD. Obejmuje ona plan wydawniczy producenta z Sunnyvale na lata 2017 do 2019. Dowiadujemy się z niej, że w tym okresie do sprzedaży trafią trzy serie procesorów heterogenicznych AMD dla rynku detalicznego oraz jedna, przeznaczona dla serwerów. Jako pierwsze na rynku zadebiutują układy Snowy Owl dla serwerów. Procesory te będą bazować na rdzeniach x86 Zen i prawdopodobnie przyciętym IGP Vega, a za ich produkcję będzie odpowiedzialny Global Foundries, który wykorzysta technologię 14nm.

Snowy Owl trafi do oferty AMD w pierwszej połowie przyszłego roku i będzie kompatybilny z podstawką AM4.

Z myślą o rynku detalicznym powstaną z kolei dwa inne APU o kodowych nazwach Horned Owl i Banded Kestrel. W obu przypadkach będziemy mieć do czynienia z połączeniem rdzeni x86 Zen oraz 14nm procesu litograficznego. Horned Owl pojawi się na rynku w drugiej połowie 2017 roku i będzie kompatybilny z podstawką FP5 (BGA) oraz AM4, a Banded Kestrel zadebiutuje na początku 2018 roku i będzie sprzedawany wraz z płytami głównymi w które będzie wlutowywany (FP5 BGA).


Ostatnia seria APU, zaplanowana na rok 2019, to Gray Hawk obejmująca układy APU wytwarzane w 7nm technologii produkcji z wykorzystaniem procesu opracowywanego przez GlobalFoundries. Te APU mają się składać z czterech rdzeni Zen+ (osiem wątków) oraz IGP z rodziny Navi, a TDP ich najsłabszych przedstawicieli wyniesie zaledwie 10W. Układy Gray Hawk mają być kompatybilne z podstawką AM4+.

Wszystkie wymienione powyżej serie APU mają stanowić część rodziny Avian.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a Slajd.. (autor: MacLeod | data: 3/10/16 | godz.: 15:02)
    Dla oszczednosci firemki wykonala grupa dzieci z przedszkola w Antolce.

  2. @MacLeod (autor: rainy | data: 3/10/16 | godz.: 23:15)
    Nic, tylko pogratulować - nie dość, że obsesja, to jeszcze do tego infantylna osobowość.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.