Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 28 października 2002 
    

AMD będzie wspierać DDR-II


Autor: Jasiek | źródło: Silicon Strategies/X-bit | 18:23
Jak pamiętamy procesory na rdzeniach Hammer posiadają zintegrowany kontroler pamięci. Takie rozwiązanie daje maksymalnie niskie opóźnienia, lecz jednocześnie pogarsza elastyczność całej platformy. Jedną z kluczowych zalet konkurencyjnego P4 jest efektywne wykorzystanie praktycznie wszystkich dostępnych na rynku pamięci. Już są w planach chipsety dla tego procesora z obsługą DDR-II. Tymczasem, nowa generacja AMD, która zadebiutuje dopiero w 2003 roku będzie współpracować jedynie z DDR PC2700. Kontroler Hypertransport zintegrowany w chipie obsłuży tylko takie kości w trybie jedno lub (high-endowe modele Sledgehammera) dwukanałowym.

Dziś na konferencji JEDEC, wiceprezydent AMD Frank Weber, oficjalnie potwierdził, że firma jest gotowa także do wprowadzenia Hammerów z obsługą nadchodzących pamięci DDR-II. Będzie to możliwe jednak dopiero po wymianie kontrolera pamięci w CPU. Także wsparcie nowych pamięci będzie uzależnione od decyzji AMD o zmianie rdzenia procesora. Firma planuje Hammery z DDR-II mniej więcej na rok po premierze pierwszych układów z obsługą DDR-ów.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.