Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 10 października 2016 
    

Silverstone CS380, obudowa idealna dla niewielkiego serwera


Autor: Wedelek | źródło: SilverStone | 06:41
(2)
Silverstone CS380 to nowa obudowa komputerowa, która powinna przypaść do gustu użytkownikom często przenoszącym dyski pomiędzy różnymi maszynami oraz fanom serwerów NAS zbudowanych własnymi rękami. Jej front stanowią drzwiczki skrywające dwie zatoki 5.25-cala, dwa złącza USB 3.0, porty audio oraz osiem zatok typu hot-swap na dyski w formatach 2.5-cala lub 3.5-cala z interfejsem SATA/SAS. We wnętrzu CS380 zmieszczą się płyty główne w formacie ATX, siedem kart rozszerzeń, w tym karty graficzne o długości do 24cm, oraz układy chłodzenia CPU o wysokości maksymalnie 14,6cm.

Obudowa charakteryzuje się wymiarami 215.3 mm x 487.5 mm x 426.5 mm i pozwala na montaż pięciu wentylatorów o średnicy 120mm. Dwa z nich przykręcimy do bocznej ścianki, kolejne dwa do górnej, a ostatni można zamontować w tylnej części obudowy.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Obieg powietrza bez sensu... (autor: Kenjiro | data: 10/10/16 | godz.: 09:42)
    TLDR: To jest zwykła (tania) obudowa midi z dodaną klatką na dyski HS i dwoma wentylatorami, aby sprawić wrażenie lepszej niż jest w rzeczywistości.

    Ktoś, kto to wymyślił, nie miał chyba bladego pojęcia jak powinien wyglądać obieg powietrza w takiej obudowie. Wentylatory z jednego boku wpychają powietrze w ... prawy zamknięty bok, gdzie gorące powietrze się kotłuje, a tylko część z niego przeciska się do głównej komory i na płytę główną, gdzie tylny wentylator wyciąga tylko część ciepłego powietrza na zewnątrz, a reszta leniwie ulatnia się górnymi otworami. W efekcie jedna strona dysku będzie miała inną temperaturę niż druga i to znacząco.
    Powinny być albo otwory na prawym boku (wersja prostsza), albo otwory w kieszeniach HotSwap i dookoła gniazd SATA, a na tym dopiero zamocowane wentylatory, które wtedy powinny wymuszać zaciąganie chłodnego powietrza przez klatkę dysków, a na górze co najmniej jeden dodatkowy 12cm wentylator (wersja sprawniejsza).


  2. @Kenjiro (autor: ligand17 | data: 11/10/16 | godz.: 20:23)
    To jest bardzo fajna obudowa. Pokaż mi inny model, któy ma 6 lub więcej kieszeni HotSwap i jest faktycznie w sprzedaży w Europie. Gdyby nie fakt, że właśnie kupiłem FD Node 804 to bardzo poważnie bym się zastanawiał nad zakupem tej obudowy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.