Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 29 października 2002 
    

Futurologia


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 12:35
Producenci elektroniki lubią chyba rozmyślać o przyszłości. W zapowiedziach można znaleźć układy, które pojawią się najwcześniej z 4-5 lat. Intel na przykład na najbliższą przyszłość przygotowuje następcę mostka ICH4 - układ ICH5. Główna różnica to obsługa dwóch kanałów SerialATA-150 i ośmiu portów USB 2.0. O wiele ciekawsze rzeczy mają pojawić się w ICH6. Ma on pojawić się w kwietniu 2004 roku. Będzie on prawdopodobnie częścią chipsetu obsługującego dwukanałowe pamięci DDR-II. Ma to być także pierwszy chipset z obsługą PCI Express. W tym samym roku pojawi się Tejas, procesor w architekturze NetBurst, taktowany zegarem 6GHz. Pojawiają się także pogłoski o ICH7 i ICH8 w latach 2005-2006. Nie wiadomo o nich praktycznie nic.

Jeszcze dalej sięgają plany JEDEC. Konsorcjum planuje zatwierdzenie standardu DDR-III w roku 2007. Według JEDEC, przez następne pięć lat pamięci SDRAM nadal będą w użyciu. DDR-III ma zadebiutować z taktowaniem 400MHz (800MHz DDR) i ewentualnie zostać przyspieszona do 750MHz (1.5GHz). Pamięci mają zostać wyposażone technologię SLT, która pozwala zredukować zakłócenia przy dużych częstotliwościach. Podobna technika jest użyta w układach firmy Rambus. Co ciekawe, Micron zaimplementował już tę technologię w swoich układach DDR-II. Znajdą one zastosowanie w serwerach, które obsługują do ośmiu gniazd DIMM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.