Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 13 października 2016 
    

Android 7.1 Nougat oficjalnie zapowiedziany


Autor: Wedelek | 06:02
(1)
Google oficjalnie zapowiedział nową wersję Androida o numerku 7.1 i nazwie kodowej Nougat. Oprogramowanie trafi na telefony z rodziny Pixel oraz Nexusy 5X i 6P, a to jakie funkcje przyniesie będzie zależeć od modelu smartfona jaki posiadamy. Mówiąc wprost wszystkie nowości trafią tylko na nowe Pixele, bo… tak zadecydował Google. Lista funkcji niedostępnych dla starszych urządzeń obejmuje asystenta Google, nakładkę Pixel Launcher oraz mechanizm odpowiadający za automatyczne usuwanie kopii zdjęć ze smartfona gdy te znajdują się już w „chmurze” a na urządzeniu brakuje wolnego miejsca.

Do tego dochodzi kilka pomniejszych zmian, z których najbardziej użytkownikom może brakować dodatkowych ustawień aparatu.

Na szczęście nie wszystkie istotne nowości zostały ograniczone do Pixeli. Wszyscy posiadacze smartfonów z Androidem 7.1 otrzymają na przykład wsparcie dla Daydream VR i nowego API wraz ze wszystkimi jego dobrodziejstwami. Do tego dojdzie funkcja Night Light zmieniająca tryb pracy ekranu po zmroku, możliwość przypinania do klawiatury obrazków, obsługa gestów przez czytnik linii papilarnych oraz odpowiednik funkcji 3D Touch obecnej w smart fonach Apple. Podobnie jak w iPhone’ach wyświetlane będzie menu kontekstowe stworzone osobno dla każdej aplikacji, przy czym jego wywołanie będzie realizowane w inny sposób. Ponieważ smartfony z Androidem nie mają ekranów rozpoznających siłę nacisku, więc menu będzie się pojawiać po dłuższym przytrzymaniu ikony aplikacji.


Wersja Developer Preview Androida 7.1 trafi do użytkowników jeszcze przed końcem roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Co oni wszyscy z tym VR! (autor: rookie | data: 13/10/16 | godz.: 18:37)
    na jednym z portali byly testowane zestawy vr od Samsunga do xbox1 oraz nowego ps4neo. Okazalo sie ze tylko ps dawalo jako taki poziom wydajnosci,ale bez rewelacji. Moim zdaniem vr to kwestia kilku lat bo wymaga gigantycznej mocy obliczeniowej...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.