Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 13 października 2016 
    

SteelWing ECB2010, nowa obudowa od Enermaxa


Autor: Wedelek | źródło: Enermax | 06:58
(2)
SteelWing ECB2010 to nowa obudowa komputerowa Enermaxa, przeznaczona dla osób preferujących bardziej kompaktowe rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że nowość od Enermaxa należy do kategorii mikrusów. Opisywana obudowa charakteryzuje się wymiarami 387 x 176 x 300mm i jest wykonana z aluminium o grubości 3.5mm oraz hartowanego szkła grubego na 3mm. W jej wnętrzu zmieszczą się maksymalnie trzy karty rozszerzeń, w tym akceleratory o długości do 29cm, układy chłodzenia CPU o wysokości maksymalnie 8cm oraz płyty główne w formacie Micro ATX i Mini ITX.

Producent wygospodarował też miejsce na zasilacz typu SFX, montowany równolegle do płyty głównej, oraz dwa dyski w formatach odpowiednio 3.5-cala i 2.5-cala. Za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory o średnicy 120mm, ale z jednego z nich możemy zrezygnować, montują w jego miejsce dysk w formacie 3.5-cala. W swoich materiałach Enermax przekonuje, że charakterystyczne „skrzela” nie tylko nadają obudowie charakteru, ale też pomagają w procesie chłodzenia podzespołów.

Projektanci SteelWing ECB2010 nie zapomnieli również o skromnym panelu I/O, który składa się ze złączy audio i dwóch USB 3.0. Obudowa występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czerwonym oraz zielonym. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. podobną budę pod ITX kiedyś pokazał In-Win (autor: Sławekpl | data: 13/10/16 | godz.: 17:49)
    również dwa warianty kolorystyczne z szybą, drugi był niebieski, ktoś w Enermax musiał się chyba w pierwowzorze zakochać bo nawet odcień zielonego zerżnął ;) podobieństwo do In-Win H-Frame 2.0 też widać

    chyba trudno coś ciekawego a taniego w produkcji wymyślić skoro co rusz widać że jeden producent z drugiego zżyna pomysły, faktycznej nowości nie widziałem od bardzo wielu lat, te lepsze konstrukcje to połączenie dobrych pomysłów z różnych puszek,
    pozytywnie ostatnio mnie zaskoczyło tylko EVGA swoją premierową budą, reszta to wtórne konstrukcje lepiej lub gorzej przemyślane, nawet te od be quiet!


  2. ..dlatego trzeba sie trzymac Corsaira (autor: MacLeod | data: 14/10/16 | godz.: 10:19)
    Prosto, funkcjonalnie, czarno i elegancko. :]

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.