Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 29 października 2002 
    

PlayStation 2 dla... biznesu


Autor: DYD | źródło: 4D / AsiaBizTech | 11:05
(1)
W trakcie targów Sony Business Solution 2002/03, firma Sony zaprezentowała system wyświetlania obrazu sterowany konsolą PlayStation2. Obraz tworzony jest jako złożenie niezależnych projekcji, wyświetlanych przez cztery projektory LCD. Sony kieruje nowy produkt dla firm, sklepów, muzeów, itp. Obraz rejestrowany przez kamerę "FourthView" podlega przetworzeniu i jest nagrywany na DVD. Na obecnym etapie rozwoju technologia pozwala na tworzenie obrazu w zakresie 360 stopni tylko w poziomie, ale Sony pracuje nad rozszerzeniem panoramy na wszystkie kierunki. W trakcie prezentacji systemu na targach, użytkownik za pomocą pojedyńczej konsoli PS2 miał możliwość pełnej kontroli nad wyświetlanym panoramicznie obrazem.

Obraz powstawał jako złożenie czterech projekcji, wyświetlanych na jednym ekranie. Sony już wcześniej informowało, że dysponuje takim rozwiązaniem, ale na targach odbyła się pierwsza publiczna jego prezentacja. Rejestrowany przez kamerę CCD obraz podlegał przetworzeniu i rozdzieleniu na cztery projektory. Następnie odbywała się rekonstrukcja i prezentacja obrazu jako złożenie czterech niezależnych projekcji.

System automatycznie ustawia kolory i jasność obrazu w zależności od miejsca gdzie odbywa się pokaz. Kompensowane są również zniekształcenia, jakie powstają w związku z nierównościami płaszczyzny, na której wyświetlany jest obraz.

Po raz pierwszy w historii PlayStation 2 pokazano rozwiązanie, które może być wykorzystywane nie tylko do grania, ale także w biznesie. Podobne systemy są już rozprowadzane wewnątrz firmy Sony, wkrótce będą one dostępne komercyjnie.

System, w skład którego wchodzi urządzenie do przetwarzania obrazu i kompensacji zniekształceń obrazu - nie wliczając ceny projektorów - wyceniono na nieco ponad 110 tys. USD.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ja pier........... (autor: Luk@s-brak rejestracji | data: 30/10/02 | godz.: 16:19)
    Ja chce to do domu zaraz ............ :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.