Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 14 października 2016 
    

Płatne MMO, czy to jedyny wybór dla gracza ceniącego sobie dobrą rozgrywkę?


Autor: materiały partnera | 06:32
(3)
Pierwsze gry MMO bazowały na modelu abonamentowym. Nie dość, że wymagały zakupienia pudełkowej wersji gry i jej instalacji, to jeszcze kontynuowanie rozgrywki było możliwe jedynie po opłaceniu miesięcznego abonamentu.

Ze względu na wysokie koszty rozgrywki, społeczność graczy zaczęła szukać alternatyw od zaproponowanego przez koncerny, w pierwszej wersji internetowych gier multiplayer, modelu. Dokąd to graczy zaprowadziło? I jakie wieloosobowe gry internetowe cieszą się teraz największą popularnością?

Zmierzch abonamentowych MMO?W opozycji do abonamentowych gier MMO na rynku zaczęły pojawiać się darmowe gry wieloosobowe. Co więcej, wcale nie były one gorsze od tytułów, za które trzeba było płacić regularne kwoty. A niekiedy zaskakiwały ciekawszą fabułą i pomysłową mechaniką gry. Zachęcały do rozpoczęcia rozgrywki nie tylko brakiem opłat, ale widoczną pasją, jaką przelewali w nie piersi twórcy.

W efekcie na rynek wypuszczanych jest coraz mniej gier, które realizują model abonamentowy. A producenci, chcąc zachęcić graczy do powrotu, oferują im kilka opcji płatności. Taką sytuację obserwujemy np. w Star Wars: The Old Republic, gdzie oprócz standardowego abonamentu, mamy możliwość gry za darmo.

Buy-to-play - "wilk syta i owca cała"?W przypadku buy-to-play producenci gier oferują swego rodzaju kompromis. Płacimy za wersję pudełkową gry, ale nie jesteśmy zmuszeni do opłacania miesięcznego abonamentu. Gry w modelu buy-to-play są rzadkością, jednak i tym koncepcie znajdą się tytuły, które radzą sobie całkiem nieźle. Wśród nich należy wymienić MMORPG - Guild Wars 2 oraz The Elder Scrolls Online.

Co ciekawe, popularna gra Bethesdy na PC-ety nie cieszyła się już tak dużą popularnością w abonamentowej wersji online. Twórcy postanowili zrezygnować z wcześniej obranego modelu, a gra dostępna jest teraz w ramach jednorazowego zakupu.

Graj za darmo w przeglądarceGry przeglądarkowe zyskały niezwykłą popularność zwłaszcza wśród użytkowników Facebook'a. Choć to w Facebook'u należy upatrywać ich początków, gdyż istniały one długo przed nim, lecz wtedy były one rozrywką głównie dla najmłodszych, którzy nie mogli sobie pozwolić na instalację bardziej wymagających tytułów.

Coraz częściej wielkie koncerny gier, decydują się na adaptację swoich najlepszych tytułów w tym modelu. Dziś w przeglądarce możemy zagrać w kultowych Settlersów, czy grę w klimacie D&D -Heroes of Might & Magic.

Last, but not least...Osobny, lecz niemniej atrakcyjny model rozgrywki oferują nam darmowe gry MOBA. Nie spotkamy już tutaj tak wielu graczy, jak w przypadku MMO (bitwa rozgrywa się między - najczęściej - 5 osobowymi drużynami) jednak kompetytywność, bajkowe postacie i zabawny lekki layout, sprawiają, że gra w MOBA jest czystą i niezobowiązującą przyjemnością.

Gry przeglądarkowe i MMO znajdziecie na portalu http://grynaprzegladarke.net

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. kompetytywność? (autor: Kenjiro | data: 14/10/16 | godz.: 17:27)
  Jak się coś takiego przeczyta, jedynym co można napisać w odpowiedzi na taką nieudolną reklamę, jest:
  Nie zaglądajcie na wymieniony portal, bo nawet pisać po polsku nie potrafią.


 2. " w nie piersi twórcy. " (autor: anon1984 | data: 15/10/16 | godz.: 07:38)
  Piersi są chyba tu zbędne, chyba że to miały być pierwsi albo, jakieś porno game MMO ...

 3. scary games unblocked (autor: adamschule85 | data: 7/03/19 | godz.: 05:44)
  Loving the information on this site, you have done great job on the blog posts. https://games.lol/scary/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.