Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 29 października 2002 
    

Bliżej świata dzięki "satelicie"


Autor: DYD | źródło: Alstor | 16:02
(2)
Dzięki podpisanej ostatnio umowie dystrybucyjnej w ofercie Altorr znalazła się szeroka gama produktów amerykańskiej firmy Hauppauge. Wśród nich znaleźć można karty do edycji video oraz tunery telewizji analogowej i satelitarnej. Produkty kierowane są zarówno do użytkowników komputerów PC, jak i MAC.
  
Na uwagę zasługują karty WinTV Nexus-S i WinTV Nova-S do odbioru cyfrowych strumieni video i audio DVB-S (Digital Video Broadcasting) oraz danych transmitowanych drogą satelitarną Broadband Internet (szerokopasmowy dostęp do Internetu poprzez satelitę). Pozwalają na nieograniczony dostęp do całej gamy stacji telewizyjnych i radiowych przekazywanych przez satelitę w kompresji MPEG-2, co w rezultacie daje jakość porównywalną do DVD.

Obydwie karty posiadają dekodery MPEG-2. W przypadku modelu Nova jest to dekodowanie programowe, dzięki czemu znacznie obniżono jej koszt. Nexus natomiast posiada sprzętowy dekoder umożliwiający oglądanie programów w skalowanym oknie, przy jednoczesnym wykonywaniu pracy w innym programie. Karta Nexus dodatkowo pozwala na pracę w trybie magnetowidu cyfrowego
i nagrywania dowolnych programów na dysku twardym komputera w kompresji MPEG-2 realizowanej sprzętowo przez układ zainstalowany na karcie. Karty dostarczane są wraz z bogatym zestawem oprogramowania, a Nexus również z pilotem.

Dwa inne produkty Hauppauge dostępne w ALSTOR przeznaczone są dla użytkowników MACów. Jest to zewnętrzny tuner telewizyjny MyTV i urządzenie do importu sygnału video MyVideo. Oprócz oglądania programów telewizyjnych oferuje możliwość importowania i zapisywania na dysku sekwencji video z dowolnego źródła analogowego (np. kamery). Łatwe i szybkie podłączenie za pośrednictwem interfejsu USB to kolejny atut tych produktów. Zalety MyTV i My Video na pewno docenią "Macuser'zy", cierpiący na skutek braku możliwości rozbudowy swoich komputerów i na brak na rynku kierowanych do nich propozycji.

Koszt karty WinTV Nova-S 526 PLN, Nexus-S 1488 PLN, MyVideo 1488 PLN, MyTV 1050 PLN (z VAT).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak to jest? (autor: Diabolo de Villious | data: 30/10/02 | godz.: 00:49)
    że do nagrania na dysku sygnału otrzumanego z satelity w MPEG-2 potrzebna jest karta ze sprzetową kompresją? Nie można tego zrzucić po prostu "jak leci"?

  2. DVB (autor: Marecki-brak rejestracji | data: 4/11/02 | godz.: 10:57)
    W internecie jest duzo programow dla kart DVB. Tylko ze 90% dziala tylko z kartami firmy Technotrend. Sam posiadam karte firmy Technisat. Jest tansza ale trudniej o programy zamieniajace ta karte w cyfrowy magnetowid. Po za tym kart WinTV Nexus-S i WinTV Nova-S nie da sie wykorzystac do odbioru internetu przez satelite. Tansze karty dostepne w sprzedazy od kilku lat i umozliwiajace dodatkowo dostep do internetu przez satelite a takze z mozliwoscia odbioru wizji tv lub cyfry + (po podlaczeniu dodatkowego modulu) sa duuuuzo lepsza oferta od oferty zza oceanu. Nie wspomne juz o malej popularnosci takich kart w europie i ilosci swietnych programow ktore nie beda dzialac z nimi. Wedlug mnie to dno i niech je odesla do ameryki :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.