Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 20 października 2016 
    

Oto nowa konsola Nintendo Switch


Autor: Wedelek | źródło: Nintendo | 18:27
(7)
Od miesięcy w sieci krążyły mniej lub bardziej prawdopodobne plotki o nowej konsoli Nintendo o kodowej nazwie NX. Dużo mówiło się o tym jakie układy trafią do nowego produktu od wielkiego „N”, ale tak na dobrą sprawę aż do tej pory nie było żadnych oficjalnych informacji. Czas przeszły gra tu zasadniczą rolę, bowiem dziś Nintendo zaprezentowało światu konsolę Switch. Jej głównym elementem jest ekran z dopinanymi do niego padami, które z konsolą łączą się bezprzewodowo. Dzięki temu konsoli możemy używać w dwojaki sposób, trzymając podczas gry cały produkt lub tylko same pady.

Nintendo zadbało też o graczy, którzy lubią grę w domowym zaciszu, siedząc wygodnie na kanapie przed sporych rozmiarów telewizorem. Główny element konsoli wpinamy wtedy w stację dokującą i zmieniamy Switcha w konsolę stacjonarną. Na tę chwilę nie wiadomo, czy w stacji dokującej będzie zamontowany dodatkowy układ APU, czy może będzie ona jedynie służyć tylko jako HUB i ładowarka w jednym. Ba, nie znamy nawet specyfikacji technicznej, bo Nintendo nie podzieliło się z nami technikaliami. Wiadomo tylko, że sercem Switcha będzie procesor zaprojektowany przez firmę Nvidia. Konsola do sprzedaży trafi w marcu przyszłego roku. 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Znów konsola mobilna... (autor: Kenjiro | data: 20/10/16 | godz.: 22:49)
  Ciekawe ile kasy muszą wtopić, by wreszcie zauważyć, że konsole mobilne nie mają racji bytu, bo ten rynek został już właściwie zawłaszczony przez smartfony?

  Ponieważ zaś to Nintendo, to nie spodziewam się ani niskiej ceny, ani wygórowanej specyfikacji technicznej...


 2. nie do końca mobilna (autor: cyriak | data: 21/10/16 | godz.: 00:04)
  to jest/był shield 2 - tablet do grania który po zadokowaniu może wyświetlać obraz na tv - to nie jest nastepca 3dsa, a raczej próba zapomnienia o wiiu przypadkiem przypominająca kontroler od niego...

 3. ... (autor: power | data: 21/10/16 | godz.: 06:01)
  Czuje ze Nintendo zaliczy taka wtope, ze to bedzie ich ostatnia konsola.

 4. z powyższego filmiku wiemy juz że graficznie gierki nie będą powalać (autor: Qjanusz | data: 21/10/16 | godz.: 10:43)
  co do stacji dokującej, to też możemy założyć że APU to w niej na pewno nie będzie. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie w niej SoC.
  Gdybym miał gdybać, to w najśmielszych myślach założyłbym, że będzie tam dodatkowe GPU nVidii, które umożliwi wyświetlenie obrazu na TV w wyższej rozdzielczości + nieskomplikowane ulepszenia.
  Najprawdopodobniej jednak, będzie to zwykły Hub do zasilacza i TV.

  Podsumowując, sukcesu nie wróżę.


 5. Mi się podoba (autor: pat | data: 24/10/16 | godz.: 14:41)
  Wii U czegoś brakowało. Teraz widać, że kontrolerów. Podstawka zdecydowanie za duża jak na sam HUB no, ale zobaczymy. Pewne jest jedynie, że teraz możemy sobie wypisywać tylko jakieś dyrdymały.

 6. ... (autor: radonix | data: 24/10/16 | godz.: 20:20)
  @ 3: też tak myślę (''N'' powoli stacza się w niebyt). Mówi się o braku kompatybilności wstecznej (!), a czas pracy na baterii też może być krótki (!!).

  @ 4: sprzęt Nintendo nigdy nie był przeznaczony do ''graficznego powalania'' - światy Mariana i spółki porywają grywalnością (kto załapie tego ich ''bakcyla'', ten jest stracony na wieki :-D)


 7. ... (autor: Elektron | data: 25/10/16 | godz.: 23:55)
  Strzał w stopę. Kto o zdrowych zmysłach mając w kieszeni smartfon, który mały obecnie nie jest zabiera z domu też 10" tableta? Na dodatek kiedy ten tablet nie będzie potrafił zbyt wiele, bo chyba nie wsadzili do tego "ekraniku" wszystkiego co jest w telefonie, bo gdyby tak było, to nie wróżę temu czasu działania na baterii większej jak 3h.
  Nintendo jak poprzednicy zauważyli idzie na dno. Ta konsola sprzeda się w najmniejszej liczbie w historii.
  Ani to to stacjonarne ani mobilne. Ani wydajne ani nic ciekawego. Albo robimy konsolę stacjonarną albo przenośną. Niestety to i to w jednym? Debilizm.
  Co do rynku przenośnych konsol to on nadal jest otwarty, smartfony i android to nie to, co dedykowana konsola. 3DSy są bardzo dobre, ale powinni w konsoli wrócić do 1 ekranu. Dolny w wielu grach na 3DS i starszych po prostu jest prawie całkowicie zbędny, a baterię żre jak prosiak. Powinno zrobić 1 odrobinę większy niż w 3DSXL, oczywiście mający 3D, zwiększyć rozdziałkę i skupić się na grach, a całą resztę sobie darować, bo od przeglądania internetu, programów itp. itd. jest telefon, z którym obecnie nikt się nie rozstaje.
  Usilnie dodają pierdy do tych przenośnych konsol, a nic do końca i tak nie jest dopracowane. Masa zasobów firmy jest marnowana na opracowywanie jakichś bzdur.
  Aparat i jakieś aplikacje od czasów DSI do N3DS to totalne nieporozumienie. Przeglądarki internetowe dno dna. I masa jeszcze innych bzdetów w ogóle niepotrzebnych lub uruchamianych przez użytkowników 2x w ciągu kilkuletniego posiadania konsoli. Gry, czas działania na baterii, jakość grafiki gier przynajmniej na poziomie Uncharted z Vity w 3D i biją wszystkie historyczne rekordy sprzedaży. Tak samo dotyczy to Sony. No i przede wszystkim każdy powinien mieć możliwość tworzenia gier - niskie opłaty licencyjne.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.