Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 21 października 2016 
    

PIxel i Pixel XL będą dostawać aktualizacje przez dwa lata i poprawki przez trzy


Autor: Wedelek | źródło: Google | 06:56
(3)
Fragmentacja Androida to problem z którym od lat borykają się właściciele smartfonów z systemem operacyjnym Google. To między innymi długie wsparcie stanowiło o sile urządzeń z rodziny Nexus. Problem w tym, że producent wprowadzając na rynek markę Pixel wywołał niemałe zamieszanie, informując nagle, że Nexusy nie dostaną wszystkich nowości wprowadzonych do nowego Androida, bo te są zarezerwowane tylko dla Pixeli. Mając to na uwadze część użytkowników z nieufnością podchodziła do kwestii długości wsparcia technicznego dla nowych telefonów Google.

Sam producent postanowił przeciąć narastające spekulacje informując, że nowe smartfony z rodziny Pixel będą dostawały nowe OSy przez dwa lata, licząc od chwili ich debiutu, a krytyczne poprawki bezpieczeństwa będą dostarczane przez co najmniej trzy lata.

W tej chwili gwarantowanymi aktualizacjami są objęte cztery modele smartfonów Google. Modele Pixel i Pixel XL będą dostawać nowe Androidy do października 2018 roku, a Nexusy 5X i 6P mogą liczyć na wsparcie w tej kwestii do września 2017 roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @topic (autor: g5mark | data: 21/10/16 | godz.: 15:16)
  nie twierdze, ze apple jest lepsze, bo nie jest, ale w kwestii aktualizacji ...nawet iphone 5s ktory juz ma w tej chwili 3late i wciaz wychodza do niego latki. Fajne by bylo by na Androida tez mozna by taki support miec. Android jest zbyt rozproszony, przyklad Sony Xperia Z3, nie cale 2 lata i juz nie dostanie androida 7, troche shame, ludzie kupili telefonik za kupe kasy a tu Sony i mowi ze ma ich w d....

 2. Nexusy tez mialy by udpejtowane pierwsze i do usranej smierci (autor: MacLeod | data: 22/10/16 | godz.: 20:18)
  ..A gugiel wlasnie je usmiercil. Pixele tez zgina za 2-3 lata.

 3. Nexus (autor: pwil2 | data: 23/10/16 | godz.: 10:46)
  Z jednej strony fajnie mieć aktualizacje, ale z drugiej strony to jeszcze zależy co one zmieniają. Tak jak dla większości typowych użytkowników nie będzie różnicy między W7, W8.1 a W10. Tak dla wielu na co dzień będzie się sprawdzały jednakowo A4.4, A5.1 i A6.0.

  Sam mam korzystam z wersji od 4.2.2 po 6.0.1 i najważniejsze, by sprzęt chodził stabilnie, sprawnie, energooszczędnie, a nie miał jak najwyższy numerek wersji.

  Oczywiście bezpieczeństwo też jest ważne i aktualizacje bezpieczeństwa powinny być jak najdłużej. Pod tym względem najlepsze są urządzenia z W10...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.