Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 24 października 2016 
    

Wyniki finansowe AMD za trzeci kwartał


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 06:42
(4)
Firma AMD opublikowała najnowsze wyniki finansowe za trzeci kwartał. Te może i nie zachwycają, ale i tak są lepsze niż zakładano. Wyraźnie widać też trend wzrostowy przychodów, co jest dobrą prognozą na przyszłość. Uwzględniając metodologię GAAP w trzecim kwartale bieżącego roku AMD odnotowało przychód na poziomie 1,307 miliarda dolarów, co przełożyło się na stratę z działalności operacyjnej na poziomie 293 milionów dolarów oraz 406 milionów straty netto. Duży wpływ na zysk, a raczej jego brak, miała nowa umowa podpisana z GlobalFoundries, która zwiększyła zobowiązania koncernu z Sunnyvale o 335 milionów dolarów.

Wracając jednak do przychodów, to te były w trzecim kwartale wyższe aż o 27% w porównaniu do drugiego kwartału i o 23% wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wszystko dzięki zwiększeniu zamówień na APU dla konsol, wzroście udziału w rynku kart graficznych oraz olbrzymiemu wzrostowi przychodów działu układów wbudowanych i rozwiązań dla przedsiębiorstw. Z informacji podanych przez AMD wynika, że segment Enterprise, Embedded and Semi-Custom wygenerował przychód na poziomie 835 milionów dolarów, a więc o 41% wyższy niż kwartał wcześniej i o 31% lepszy niż przed rokiem. Wzrósł też przychód działu Computing and Graphics, który wyniósł 472 mln dolarów i był o 11% wyższy niż przed rokiem oraz o 9% lepszy niż w drugim kwartale.

Gorzej sprawa ma się z procesorami AMD, których sprzedaż po raz kolejny spadła. Wyraźnie widać, że rynek czeka na nową generację układów od tego producenta i nie kwapi się do czyszczenia magazynów z obecnej rodziny chipów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. dla porownania (autor: piwo1 | data: 24/10/16 | godz.: 07:58)
  wyniki nvidii:
  http://www.anandtech.com/...revenue-for-q3-fy-2016
  szczerze myslalem ze beda zdecydowanie lepsze. czyli amd nie tak zle wypadlo.


 2. @1. (autor: pwil2 | data: 24/10/16 | godz.: 09:52)
  Nom. nVidia ma przede wszystkim większą marżę i dlatego przy praktycznie identycznych przychodach zostaje jej trochę więcej na czysto. Intel przy nVidii i AMD to jak gigant i dwie mrówki.

 3. Nie mowie (autor: biuro74 | data: 24/10/16 | godz.: 16:02)
  tego zlosliwie, tylko z pewnym przymruzeniem oka - ze w momencie osiagniecia zysku netto wyzszego od zera w AMD chyba zaczna otwierac szampana i swietowac wyjscie na prosta :) Po tak dlugim czasie bycia (w nawiasach) kazdy by sie mogl podlamac.

 4. myśle (autor: Markizy | data: 24/10/16 | godz.: 20:03)
  że AMD jeszcze długo pozostanie pod kreską, ale będzie to zabieg celowy w celu niepłacenia podatków. Przypuszczalnie rok po premierze zena wykażą że są na plusie, jak oczywiście architektura się sprawdzi.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.