Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 31 października 2016 
    

ProtonMail oskarża Google o zagrywki monopolistyczne


Autor: Wedelek | źródło: ProtonMail Blog | 06:16
(1)
Właściciele usługi ProtonMail, czyli szyfrowanej poczty e-mail, oskarżyli Google o celowe działanie na szkodę ich firmy. W listopadzie ubiegłego roku Google zmieniło działanie silnika swojej wyszukiwarki, w wyniku czego po wpisaniu wyrażeń „secure mail” oraz „encrypted mail” na liście wyników nie było ani jednego odnośnika prowadzącego do usługi ProtonMail. Wcześniej nie było z tym problemu. Zjawisko to dotyczyło zresztą tylko wyszukiwarki firmy z Mountain View. Jej konkurenci, tacy jak Yahoo, Baidu, Bing czy DuckDuckGo po wpisaniu tych samych fraz zwracali wyniki prowadzące między innymi do usługi ProtonMail.

Właściciele ProtonMail na swoim blogu przekonują, że początkowe próby kontaktu z przedstawicielami Google były bezowocne i dopiero po kilku miesiącach, gdy zdecydowano się nagłośnić całą sprawę, firma z Mountain View się zreflektowała i poinformowała o usunięciu odnalezionego w kodzie błędu. Nie podano jednak żadnych szczegółów technicznych ani tym bardziej nie wyjaśniono dlaczego znalezienie źródła problemu trwało aż tak długo.

To utwierdziło tylko właścicieli ProtonMail w przekonaniu, że nie może być mowy o przypadkowej awarii, a działanie Google było celowe. Sprawa jest dość poważna, bo firma stojąca za ProtonMail jest dość młoda – usługa wystartowała na dobre dopiero w 2015 roku – i „awaria” silnika wyszukiwarki Google znacząco zmniejszyła wysokość osiągniętego przychodu. Szacuje się, że strata może sięgać nawet 25% zysku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. bylo bylo bylo (autor: henrix343 | data: 1/11/16 | godz.: 13:27)
    wszystko jest konkurencja google, nie bedzie wspierane. Ktos z was wspieralby wlasnych konkurentow? No wlasnie. A proton bardzo dobry, polecam.

    pozatym tam jest teraz ekipa trzymajaca wladze nad usa a nie technicy, informatycy, ludzie zwizja rozwojem. Zysk i kontrola - wladza. Bing zreszta to samo. Na szczescie kaczory (nie te 'nasze' polskie:) i inne sie rozwijaja.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.