Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 14 listopada 2016 
    

Darmowy, mobilny Office tylko dla urządzeń z ekranem do 10.1-cala


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:59
(2)
dłuższego czasu użytkownicy Androida mogą instalować na swoich urządzeniach aplikacje z pakietu Office i korzystać z nich całkowicie za darmo. Co prawda bezpłatnie uzyskujemy dostęp tylko do podstawowych funkcji, a żeby odblokować pełną funkcjonalność musimy wykupić licencję na Office 365, ale dla wielu użytkowników jest to wystarczające. Dostępne w sklepie Play aplikacje potrafią też współpracować z systemem Chrome OS, a gigant z Redmond cyklicznie dostarcza poprawki również z myślą o tym OSie.

Tym większe było zdziwienie części użytkowników, u których pakiet na komputerze z ChromeOS stał się praktycznie nieużywalny. Okazuje się, że nie jest to żaden błąd, a takie działanie pakietu wynika z licencji, która co prawda zezwala na korzystanie z darmowego Office’a na urządzeniach z desktopowym systemem Google, ale tylko na takich z ekranem o przekątnej do 10.1-cala. Posiadacze Chromebooków z większymi wyświetlaczami chcąc cieszyć się Wordem czy Excelem muszą zaopatrzyć się w subskrypcję Office 365. W przeciwnym razie przywita ich komunikat „urządzenie nie jest wspierane” a co za tym idzie użytkownik straci dostęp nawet do tak podstawowych funkcji jak tworzenie dokumentów, ich edycja, a nawet możliwość wydruku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Przecież... (autor: GL1zdA | data: 14/11/16 | godz.: 08:03)
    ... ta licencja od zawsze była taka - darmowe tylko na małych urządzeniach. Dlatego np. na Ipadzie Pro 12" Office nie był darmowy, a na mniejszych tak.

  2. Czy na W10 jest też taka wersja na tablety itp do 10 cali? (autor: Seba78 | data: 16/11/16 | godz.: 11:16)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.