Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 30 października 2002 
    

Proces przeciwko spamerowi


Autor: Jasiek | źródło: Excite News | 16:00
Pan na zdjęciu to Alan M. Ralsky, właściciel firmy z amerykańskiego stanu Michigan zajmującej się masowym rozsyłaniem reklamowych e-maili, czyli krótko mówiąc spamu. Firma Ralskiego Additional Benefits LLC jest uznawana za jedno z największych źródeł niechcianej poczty na świecie. Dostawcy internetowi starają się maksymalnie zabezpieczać swoje usługi e-mailowe przed spamem, jednak nie zawsze okazuje się to skutecznie. Klienci amerykańskiego ISP Verizon byli od dłuższego czasu regularnie nękani masowymi reklamami firm współpracujących z Additional Benefits. Verizon zdecydował się na wytoczenie procesu sądowego w marcu 2001 roku. Według poniedziałkowego orzeczenia sprawę wygrał. Cały problem prawnie jest jednak dość złożony. Nawet dość nowoczesne amerykańskie prawo, często okazuje się dawać spamerom zielone światło. Wyrok nie oznacza bynajmniej nakazu zamknięcia firmy Ralskiego. Będzie on musiał jednak ograniczyć bazę adresów e-mail usuwając klientów Verizon’a oraz zapłacić tej firmie odszkodowanie. Alan Ralsky już zdążył opublikować swoją wypowiedź na łamach dziennika Detroit News, w której zaprzeczył wszystkim zarzutom.

Wiadomo także, że Additional Benefits dysponuje bazą 150 milionów adresów e-mail, której klienci Verizon byli jedynie niewielką częścią. Coraz więcej providerów, głównie w USA, decyduje się na walkę ze spamerami w sądach. W ostatnich latach swoje sprawy wygrały także America Online oraz EarthLink. Są to bardzo pozytywne sygnały dla wszystkich użytkowników internetu. Ogólnie wraz z rozwojem sieci rozwija się także w najlepsze działalność spamerów. Dodatkowo wraz z pocztą e-mail krąży też niezliczona ilośc robaków korzystających z dziur w popularnych programach. To wszystko składa się na coraz częstsze niekorzystne prognozy na przyszłość usługi e-mail w obecnej formie. Może się okazać, że procesy sądowe będą jedyną szansą na jej uratowanie.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.