Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 listopada 2016 
    

Tesla kupuje producenta paneli słonecznych


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:29
(2)
Tesla ogłosiła przejęcie firmy SolarCity zajmującej się produkcją paneli słonecznych. Transakcja ta będzie kosztować Teslę 2,6-miliarda dolarów, a jej finalizacja nastąpi w przeciągu kilku najbliższych dni. Dla firmy kierowanej przez Elona Muska zakup SolarCity jest ważnym krokiem ku poszerzeniu oferty produktów dla klientów detalicznych i korporacyjnych. Znany producent samochodów elektrycznych chce między innymi sprzedawać kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnych domów obejmujące magazyn na energię oraz dach wykonany w całości z paneli słonecznych w kształcie dachówek.

Musk przekonuje, że dzięki przejęciu firmy SolarCity przychody kierowanej przez niego firmy mogą w przyszłym roku wzrosnąć nawet o miliard dolarów.

Aby transakcja mogła dojść do skutku zgodę musieli wyrazić akcjonariusze. Ci początkowo byli sceptycznie nastawieni, ale ostatecznie udało się ich przekonać i 85% z nich poparło projekt Muska. Jako ciekawostkę dodam, że współzałożyciel SolarCity - Lyndon Rive, to kuzyn Elona Muska. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Musk zastosuje synergie (autor: rmarcin | data: 21/11/16 | godz.: 08:02)
    Skoro obie firmy przynoszą straty to jest oczywiste, że ich połączenie wygeneruje zyski.

  2. rmarcin i ma rację, łatwiej sprzedać pakiet (autor: Sławekpl | data: 21/11/16 | godz.: 19:40)
    w którym jest kompleksowe rozwiązanie całego problemu, niż w częściach, gdzie kupujący martwi się o kompatybilność i często rezygnuje całkowicie z takiej inwestycji

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.