Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 31 października 2002 
    

Europejska administracja przesiada się na Linuxa


Autor: DYD | źródło: 4D / IT News | 12:50
(4)
Komisja Europejska przyznała firmie konsultingowej netproject kontrakt wart 250 tys. euro. Brytyjska firma będzie prowadzić badania nad migracją komputerów administracji państwowej na platformę Linux i oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. Miejscem badań będzie niemiecki land Mecklenburg-Pomerania, gdzie trwa właśnie przejście z Windows na Linuxa. W raporcie, który ma być opublikowany za pięć miesięcy, netproject chce zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo systemów opartych na Linuxie.

Czynnikiem, który miał wpływ na decyzję Komisji o przyznaniu kontraktu firmie netproject jest udział tej firmy we wprowadzeniu pilotażowego systemu komputerowego opartego na Linuxie w Policji okręgu West Yorkshire w Wielkiej Brytanii. W przypadku zakończenia testów sukcesem, wymiana sprzętu może dotyczyć 60 tys komputerów. Eddie Bleasdale, dyrektor netproject nazwał ten system "Secure Open Desktop Architecture". Główny komputer systemu Policji West Yorkshire to nisko-budżetowa maszyna dostarczona przez Telford, która może korzystać z danych systemu Windows. To bardzo ułatwia użytkownikowi przejście od "okienek" do programów o otwartym kodzie źródłowym.

Bleasdale spotkał się z przedstawicielami siedmu europejskich krajów, którzy pracują nad wprowadzeniem Linuxa do administracji publicznej. Były to osoby z Finlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Jak powiedział Bleasdale - "Większość tych osób skarżyła się na wysokie koszty utrzymania komputerów pracujących na Windowsach. Problem ten stał się bardziej istotny po zmianach w systemie licencjonowania, jakie ostatnio wprowadził Microsoft. A najistotniejszą kwestią jest zbyt szybkie tempo wprowadzania tych zmian".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No i bardzo dobrze.... (autor: Marian-brak rejestracji | data: 31/10/02 | godz.: 13:18)
  No i bardzo dobrze się dzieje, żeby jeszcze w Polsce zauważyli, że istnieje linux...

 2. Wiedzą (autor: valis-brak rejestracji | data: 31/10/02 | godz.: 13:59)
  W Polsce doskonale wiedzą o istnieniu Linuxa. Zwłaszcza w takich firmach jak
  Prokom i ZUS. Ktoś czyni olbrzymie starania żeby podtrzymywać "kontakty" z firmą Microsoft. To stawka o duży pieniądz.
  Proponuję przeczytać:
  http://www.ibiblio.org/ser/SP-versus-RP/zus/


 3. ^_^ (autor: GregorP-Redakcja | data: 31/10/02 | godz.: 20:59)
  ! PRAWIDŁOWO !

 4. W końcu jakiś mąrdy ruch (autor: sebtar | data: 1/11/02 | godz.: 16:55)
  w UE :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.