Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 24 listopada 2016 
    

FSP powiększa rodzinę zasilaczy Twins o 700W model


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 06:30
(2)
FSP poszerzył swoją rodzinę zasilaczy nadmiarowych Twins o model dysponujący mocą 700W. Nowy zasilacz składa się z dwóch działających niezależnie modułów montowanych wewnątrz obudowy o wymiarach charakterystycznych dla typowych zasilaczy ATX. Dzięki temu można je zamontować w standardowej obudowie komputerowej, co może być kluczowe dla małych firm które za niewielkie pieniądze chcą zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty kluczowych danych na skutek awarii jednostki zasilającej.

Każdy moduł charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną potwierdzoną certyfikatem 80Plus Gold i oferuje mocną linię 12V. Podczas typowej pracy oba zasilacze wspólnie doprowadzają energię do komponentów, a w chwili awarii jednego z nich sprawna jednostka automatycznie przejmuje na siebie ciężar tego zadania. Aby ułatwić wymianę uszkodzonego modułu producent wykorzystał technologię HotSwap, której odmianę znajdziemy chociażby w niektórych kieszeniach na dyski.

Użytkownik może monitorować pracę zasilaczy za pomocą aplikacji Guardian którą można za darmo pobrać ze strony producenta. Obecnie rodzina Twins obejmuje dwie jednostki PSU o mocy 500W i 700W, wycenione na 399 i 499 dolarów. Ich szczegółową specyfikację znajdziecie na stronie producenta. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. i to jest dostepne (autor: Apollo129 | data: 24/11/16 | godz.: 07:55)
    w naszym kraju?

  2. Fajny sprzęt... (autor: Kenjiro | data: 24/11/16 | godz.: 09:00)
    Szkoda, że taki drogi, chociaż z drugiej strony to jednak dwa zasilacze w jednym.
    Mam też uwagę; z tabliczki znamionowej wynika, że zasilacz posiada 3 linie 12V po 17A, aczkolwiek pojedynczy moduł jest opisany jako 12V/60A. Ciekawe czy rozdział na linie wynika z czegoś więcej niż ograniczeń fizycznych złącz (PCI-Ex/Molex), np. z konstrukcji toru łączącego dwa moduły zasilacza?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.