Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 25 listopada 2016 
    

Lenovo kupi od Samsunga dział komputerów PC?


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 18:24
(2)
Samsung sprzedając dział drukarek firmie HP zaskoczył wielu. Teraz południowokoreański producent rozważa ponoć porzucenie rynek komputerów PC odsprzedając aktywa innemu podmiotowi. Potencjalnym kupcem ma być firma Lenovo, która jak donosi Fudzilla od kilku miesięcy prowadzi z Samsungiem rozmowy w tej sprawie. Konkretów nie znamy, ale zdaniem ekspertów ewentualna umowa może opiewać na sumę znacznie przewyższającą 850 milionów dolarów. Rezygnacja z komputerów PC to ponoć efekt restrukturyzacji w firmie, która ma ograniczyć ilość działów w firmie.

Ile w tym prawdy przekonamy się pewnie za kilka miesięcy.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Czyżby (autor: kombajn4 | data: 26/11/16 | godz.: 09:53)
    afera z wybuchającym flagowym modelem strzeliła ich po kieszeni bardziej niż się na pierwszy rzut oka wydawało? Taka restrukturyzacja zaraz po wycofaniu Nota 7 to może nie być przypadek, a już na pewno źle wygląda.

  2. kombajn4 Note7 ich trzepnął po kieszeni, fakt (autor: Sławekpl | data: 27/11/16 | godz.: 14:27)
    lecz restrukturyzację ciągną od przeszło dwóch lat gdy zaczęły im spadać zyski z fonów, zobacz kiedy sprzedali HDD, także to żadna nowość a logiczne podejście korporacyjne by skoncentrować się na działach które przynoszą największy zysk, a te mniej rentowne sprzedać puki są coś warte
    niestety dla nas to nie jest dobry sygnał, zostanie kilku największych producentów którzy się dogadają co do wyższej marży jak zrobili z HDD i skończą się oferty lapów za tysiaka
    kiedyś za najtańszego lapa trzeba było zapłacić prawie 4 tysiące zł (to były też inne pieniądze niż teraz) i chyba będą dążyć by to przywrócić, za jakiś czas jak zostanie Lenovo, Dell i może HP zacznie się podbijanie cen albo pakowanie gorszych podzespołów, choć u asusa już to widać, zamiast SSD na PCIe dają na SATA, słabsze matryce, starsze Wi-Fi, wolniejsze kości pamięci itd.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.