Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 6 grudnia 2016 
    

HomeHub, to nowa funkcja którą znajdziemy w Windows 10


Autor: Wedelek | 06:14
(2)
Jak donosi WalkingCat, w przyszłości do Windows 10 trafi nowa funkcja nazwana HomeHub, stanowiąca rozwinięcie idei konta gościa. Chodzi o to by użytkownicy używający jednego komputera, ale różnych kont, mogli się ze sobą komunikować udostępniając informacje, aplikacje i pliki widoczne dla wszystkich. Przykładowo rodzić będzie mógł zostawić notatkę widoczną również dla jego/jej dzieci, a te w odpowiedzi załączą informację o jej przeczytaniu. Tyle teorii, bo nie wiadomo w jaki sposób będzie to zrealizowane i czy do dostępu będzie wymagane zalogowanie.

Home Hub to również wsparcie dla elementów będących częścią tzw. „inteligentnego domu”. Sprzężona z Cortaną funkcja pozwoli np. na włączenie lub wyłączenie świateł po wydaniu komendy głosowej.

Data premiery nie jest znana. Bardzo możliwe, że HomeHub trafi do Windows 10 w ramach tzw. Creators Update. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. obudzili się, takie coś byłoby przydatne kilka lat temu (autor: Sławekpl | data: 6/12/16 | godz.: 15:19)
  gdy w domu był jeden komp, teraz coraz więcej rodzin ma kilka komputerów
  chyba że chcą brnąć w idee jednego głównego kompa w domu który ma zarządzać wszystkim i stać się niejako centrum dowodzenia i komunikacji pomiędzy domownikami,
  tylko to bez sensu, łatwiej do dzieciaka wysłać eskę przynajmniej jest 99% szans że przeczyta, sprawdzić głównego kompa może zapomnieć celowo aby później mówić że nie widział poleceń :P


 2. @1. (autor: Mariosti | data: 6/12/16 | godz.: 15:37)
  Jakby tworzyli coś w rodzaju małego chmurowego Active Directory gdzie każdy komputer jest jednocześnie klientem i serwerem AD i gdy więcej niż jeden jest podłączony do sieci to się ze sobą synchronizują to miałoby to sens.
  A no i oczywiście konieczna byłaby możliwość ewentualnej synchronizacji z telefonami przez internet.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.