Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 7 grudnia 2016 
    

Huawei szykuje się na wprowadzenie nowego procesora - Kirina 970


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla, inne | 06:44
(2)
Huawei od kilku lat ciężko pracuje na sukces na rynku urządzeń mobilnych. Producent ten tworzy nawet własne układy SoC, które mają stawać w szranki z procesorami tworzonymi przez Qualcomma, Samsunga oraz Media Teka. Jeśli wierzyć nieoficjalnym źródłom, to niebawem na rynek trafią pierwsze smartfony Huawei wyposażone w nowy chip o nazwie Kirin 970. Układ ten będzie wyposażony w cztery rdzenie Cortex A73, cztery Cortex A53, moduł LTE Cat 12 oraz IGP Mali G71 - ma być znacznie wydajniejszy od Mali T880.

Nadchodzący procesor będzie wytwarzany w nowym, 10nm procesie litograficznym z wykorzystaniem tranzystorów FinFET. Jego oficjalny debiut nastąpi prawdopodobnie podczas targów Mobile World Congress 2017, które ruszą pod koniec lutego.

Rdzenie Cortex-A73 będą stanowić rozwinięcie wersji A72, a co za tym idzie nie ma co liczyć na duży przyrost wydajności. Inaczej sprawa ma się z Mali-G71, bazującym na architekturze Bifrost. IGP będzie dysponować maksymalnie 32 jednostkami cieniującymi oraz pamięcią L2 o pojemności do 2048 kB. Na liście wspieranych technologii pojawi się OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0, Vulkan 1.0 oraz DirectX 12, a wydajność wypełniania pikseli ma wynosić 27,2 Gpix/s. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. huawei tylko składa SoC z dostępnych klocków (autor: Sławekpl | data: 7/12/16 | godz.: 13:13)
    nie tworzy autorskich rdzeni jak Qualcomm czy Samsung, taką ma wykupioną licencję od ARM
    tylko dzięki temu że mają kilka modeli w które pakują najmocniejsze kiriny mogą szybciej niż konkurencja wprowadzić na rynek nową wersję swojego SoC
    niestety nie udostępniają żadnych info o kirinach, więc na ich fony nie ma alternatywnych romów


  2. slawekpl (autor: henrix343 | data: 8/12/16 | godz.: 18:17)
    "niestety nie udostępniają żadnych info o kirinach, więc na ich fony nie ma alternatywnych romów" dokladnei dlatego temu co jest zamkniete dziekujemy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.