Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 12 grudnia 2016 
    

AMD prezentuje nową rodzinę kart Radeon Instinct


Autor: Wedelek | źródło: AMD/VideoCardZ | 18:47
(6)
AMD wprowadziło dziś do oferty trzy nowe akceleratory z rodziny Instinct, stworzone z myślą o maszynowym uczeniu. W skład serii wchodzą trzy modele o symbolach MI6, MI8 oraz MI25. Nie podano na jakiej architekturze bazują MI6 i MI8, ale nie trudno się domyślić, że są to jakieś wariacje Polarisów. Takich niedomówień nie pozostawiono przy ostatnim i jednocześnie najmocniejszym z wymienionych akceleratorów. MI25 to pierwsza karta graficzna od AMD bazująca na GPU Vega. Producent podaje, że wydajność nowych Radeonów w obliczeniach na liczbach FP32 wynosi odpowiednio 5,7TFLOPsów, 8,2TFLOPsów oraz 12,5TFLOPsów.

Jeżeli natomiast ograniczymy się do mniejszych FP16, to otrzymamy odpowiednio 5,7TFLOPsów, 8,2TFLOPsów oraz 25TFLOPsów. To właśnie od wydajności nowych Radeonów w obliczeniach na 16-bitowych liczbach zmiennoprzecinkowych wzięła się ich nazwa.

Podczas prezentacji AMD zachwalało, że INSTINCTy są znacznie wydajniejsze od konkurencyjnych rozwiązań Nvidii, czego dowodem miał być wynik uzyskany w DeepBench GEMM. Jednocześnie producent z Sunnyvale oddał w ręce użytkowników nowy pakiet bibliotek o nazwie MiOpen, które zawierają rozwiązania znacząco podnoszące szybkość dokonywanych obliczeń.

Na koniec pokazano kilka nowych serwerów zbudowanych na bazie opisywanych Radeonów i podkreślono, że karty te będą się idealnie uzupełniać z serwerowymi Naplesami. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Dobre wg pokazu amd, czytaj slajdow (autor: Sony Vaio Zwracajo | data: 12/12/16 | godz.: 19:27)
  karty są szybsze d Nvidia, a świstak siedzi i podkręca sreberka.

 2. ... nareszcie... (autor: SebaSTS | data: 12/12/16 | godz.: 21:23)
  ... wizja się spełnia :-) Google... jak ty... wyszukiwarko sądzisz? Szach... Mat... :-)))

 3. Sony Vaio jak zwykle w najwyższej formie (autor: jaross | data: 13/12/16 | godz.: 08:39)
  Tylko nie zapomnij, że jak grafiką liczono bitcoiny to AMD miało średnio 2x wydajniejsze obliczenia.
  Posiadacze Nvidia na forach płakali, bo żeby uzyskać lepszą wydajność należało wymienić kartę na AMD.
  Nie jestem fanbojem żadnej z firm, ale jak ostatnio kupowałem karty AMD (7870), bo poza grami w obliczeniach są wydajniejsze. A na razie nic nowego nie kupuje bo po co?


 4. @3. (autor: Shamoth | data: 13/12/16 | godz.: 09:32)
  No co Ty chrzanisz? ;)
  Już nie pamiętam dokładnie jakie to były karty ale bodajże GTX 560 i tańszy 4850 i się załamałem kiedy odpaliłem koparkę w celu sprawdzenia wydajności kart. Na radku ponad 290Mh/s a na nv ledwo 56Mh/s...
  Kolejne zaskoczenie nastąpiło kiedy wymieniłem cpu 2c na 4c, w 4850 wstąpiło nowe życie i spory skok wydajności gdzie 560 praktycznie nie drgnęła...

  Radki od dawna są mocne na papierze i w specyficznych zastosowaniach, czyli średnie karty do grania ale uniwersalne o dużym zapasie mocy. Dziwię się że dopiero teraz AMD zaczyna politykę promowania ich szerzej niż tylko do grania...


 5. akurat w kryptowalutach nVidia może robić za szpadel,a nie za sprzęt do liczenia (autor: Qjanusz | data: 13/12/16 | godz.: 11:27)
  "
  ...Połączenie obu tych czynników daje więc procesorom graficznym AMD nawet pięciokrotną przewagę nad „zieloną konkurencją” przy wszystkich obciążeniach typowych dla łamania haseł czy znajdywania funkcji skrótu. Co prawda w najnowszej generacji GPU Nvidii (procesory Titan i Tesla K20) pojawiła się obsługa nowego mechanizmu platformy CUDA o nazwie funnel shifter (co można przetłumaczyć jako lejek przesunięć), umożliwiającego łączenie operacji i w praktyce wyeliminowanie narzutu generowanego przez brak sprzętowej instrukcji obrotu bitowego, ale testy okazały się bezlitosne: potężny GTX Titan, kosztujący ponad 4 tysiące złotych, jest w stanie wyciągnąć na podrasowanym oprogramowaniu zaledwie 340 MH/s, czyli może 10% więcej, niż już wspomniany, wydany w 2009 roku Radeon HD 5830
  "
  http://www.dobreprogramy.pl/...nych,Lab,41677.html

  Oby za slajdami poszło coś więcej. AMD zaczyna się budzić. Wraz z Instinctem pokazała biblioteki MIOpen. To bardzo ważne przy wdrażaniu i sprzedaży gotowych serwerów pod konkretne zastosowania.

  W przeciwieństwie do innych "Open". oby to przyniosło AMD trochę gotówki.


 6. Problemem AMD (autor: pandy | data: 14/12/16 | godz.: 20:35)
  nie jest HW ale software - NVidia od dawnastosuje duza ilosc trickow ktore nie wplywaja znaczaco na postrzegana jakosc grafiki za to znaczaco podnosza wydajnosc HW i NVidia potrafi pisac software pod wlasny HW i na tym wygrywa.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.