Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 20 grudnia 2016 
    

Kolejny rekord podkręcania GTXa 1060


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 06:38
(4)
Podczas ostatniego GALAX GOC Event padł kolejny rekord podkręcania karty graficznej z GPU Pascal na pokładzie. Po raz kolejny niekwestionowanym liderem ekstremalnego OC okazała się być karta graficzna GALAX GTX 1060 HOF GOC, której zegar GPU udało się podkręcić do 3010 MHz. Osiągnięcie tak wysokiego zegara było możliwe dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia ciekłym azotem (LN2), który odprowadzał ciepło zarówno z karty graficznej jak i procesora. Dla porównania standardowo GPU w modelu GTX 1060 pracuje z częstotliwością 1620MHz (1847MHz z Turbo), a w przypadku RAMu jest to 8GHz (efektywnie).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Mega moc miazga klasa (autor: Sony Vaio Zwracajo | data: 20/12/16 | godz.: 12:51)
  Karty mocarz, a wszystko to może mieć Kowalski za grosze w domowym zaciszu.

 2. SVZ wrócił hehe (autor: kombajn4 | data: 20/12/16 | godz.: 15:01)
  A już się zaczęło robić spokojniej. A co do tekstów typu "mega moc miazga" to na dzień dzisiejszy widać już że opłacalniejszym wyborem jest RX480 który co prawda traci do GTX1060 trochę wydajności(pozostając wciąż wystarczająco wydajnym w zasadzie każdej grze) w starszych tytułach pod DX11 ale zyskuje w nowych pod DX12 i Vulkan Więc na dłuższą metę będzie lepszym wyborem. No i AMD nie ma w zwyczaju programowo postarzać swoich kart jak to robi Nvidia a co jakiś czas słyszę na forach o różnych kwiatkach jakie ludzi spotkały po instalacji najnowszych sterów do starszych kart. Mały przykład:
  "Pomijając bezsensowne spadki wydajności na GTX780 na nowszych wersjach sterownikach (szczególnie w najgłośniejszych tytułach pokroju Wiedźmin3 czy BF1) to do tego jeszcze dochodzi fakt że pomimo testowania wielu wersji sterowników, od samego początku w ogóle nie działa mi wymuszanie AA; testowane w wielu grach. Nic, zero efektu. A myślałem że brak zdolności do pracy z AA zakończył się w średniowieczu wraz z DX9. Widać sterownik dla Keplera nadal tkwi w średniowieczu.... (komentarze innych użytkowników)
  ... I nie przeszkadza Ci TOP-owe karty poprzednich generacji są sztucznie blokowane a moc obliczeniowa leży odłogiem tylko dlatego by nVidia zarobiła jeszcze więcej i jeszcze szybciej? Przecież to jest okradanie klientów!

  Przykład:
  BETA Battlefield1 działała u mnie bardzo przyjemnie, w pełni stabilnie i z wydajnością jakiej można było się spodziewać (1440p/60FPS/v-sync/Medium-High)
  Potem przyszła pełna wersja lecz ORIGIN -WYMUSIŁ- aktualizacje sterownika i przeprowadził ją automatycznie do nowej wersji "specjalnie zoptymalizowanej" pod BF1 i jaki efekt? 15-20FPS mniej! aż mi po zębach poszło to klatkowanie...

  W tym momencie nie wytrzymałem.
  Będzie ZEN i będzie nowy Radeon i nigdy więcej kart od tych krętaczy z nVidii. Aż nauczą się szanować swoich klientów - swoich chlebodawców."


 3. miazga miazgą, (autor: Qjanusz | data: 20/12/16 | godz.: 23:30)
  ale jak na dłoni widać przewagę kuchni TSMC nad kuchnią Globala.

 4. ad2 (autor: MacLeod | data: 22/12/16 | godz.: 08:25)
  Moze dlatego ze amd puszcza sterowniki dwa razy w roku?
  Sa tak perfekcyjnie dopracowane, ze w kazdych dochodzi nowy problem:)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.