Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 29 grudnia 2016 
    

Garść informacji o Kaby Lake Refresh i Coffe Lake


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:53
(2)
Redaktorzy portalu BenchLife dotarli do kolejnych informacji o nowych procesorach Intela planowanych na najbliższe miesiące. Wynika z nich między innymi, że producent z Santa Clara zrezygnuje całkowicie z układów Kaby Lake-H, skupiając się na nowszych produktach. Jako pierwsze na rynku zadebiutują procesory z rodziny Kaby Lake Refresh U (w tabelce U KBL-R). Ich debiut będzie mieć miejsce w 33 tygodniu przyszłego roku. Nowe chipy będą wyposażone w cztery rdzenie x86 oraz układ IGP GT2 Gen 9.5, upakowane na powierzchni 123mm^2.

Kilka miesięcy później, już w 2018 roku, na scenę wkroczą procesory Coffe Lake (CFL) występujące w kilku wersjach. Na rynku pojawią się zarówno odmiany czterordzeniowe jak i sześciordzeniowe z IGP GT2 oraz GT3e z dodatkową pamięcią eDRAM. Modele zakończone literką U i H w nazwie będą bezpośrednio wlutowane w płytę główną a wersje S i X będą montowane w podstawkach LGA.

Wszystkie wymienione w poniższej tabelce układy będą należeć do rodziny Core iX 8000. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Mega miazga, kolejne procesory masakratory na horyzoncie (autor: Sony Vaio Zwracajo | data: 29/12/16 | godz.: 09:44)
    To będą najszybsze procesory na świecie, można brać w ciemno

  2. Tak właśnie działa brak konkurecji (autor: Iras89 | data: 1/01/17 | godz.: 14:46)
    Intel nie musi się nawet wysilać. O ile między mobilnym Haswellem, a Skylake nastąpił ogromny skok w efektywności energetycznej
    http://www.notebookcheck.pl/...lake/Efficiency.png
    , to Kaby nie wnosi żadnych ulepszeń perf/watt (mając w pamięci porównanie desktopów). Poco niebiescy mają się ośmieszać, dając ten sam produkt pod inną nazwą. Jedynie w niższych półkach dają lepsze GPU, by dłużej pracowały na baterii.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.