Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 13 stycznia 2017 
    

Cena, data premiery i nowe szczegóły dotyczące Switcha


Autor: Wedelek | 18:11
(3)
Nintendo opublikowało nowe informacje o swojej nowej konsoli do gier, a mianowicie o modelu Switch. Urządzenie będzie bazować na najnowszym układzie Nvidia Tegra i otrzyma 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD oraz baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin. Konsola będzie działać w dwóch trybach. W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa Joy-Cony połączymy ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji. Producent zapowiedział już kilkadziesiąt nowych gier dla Switcha, oraz poinformował o zmianie polityki w kwestii trybu multiplayer. Do tej pory granie po sieci było darmowe, ale teraz się to zmieni. Aby skorzystać z opcji multiplayer trzeba będzie wykupić dodatkowy abonament w ramach którego co miesiąc będziemy dostawać darmowe gry. Zupełnie jak u Sony i Microsoftu.


Na koniec zostawiłem chyba najważniejszą wiadomość. Mowa o cenie jaką za Switcha życzy sobie Nintendo – 299.99 dolarów. Rynkowa premiera będzie mieć miejsce 3 marca. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jeśli to żart to nieśmieszny (autor: rmarcin | data: 14/01/17 | godz.: 17:13)
  Cena kompletnie od czapki.

 2. łooooo (autor: turbo2 | data: 15/01/17 | godz.: 19:12)
  Coraz droższe te sprzęty,możliwościami odbiegające od ceny. 2.5 godziny to będzie można nieźle zaszaleć:-)))))

 3. ... (autor: Elektron | data: 16/01/17 | godz.: 01:10)
  nie żebym zwracał na to uwagę, ale grafika dorównująca PC gdzieś sprzed 10 lat, a cena oczywiście totalnie z 4 liter. Zelda ma tak ogołocony krajobraz, że nie ma co nawet podziwiać. Toż już na 3DS było tego chyba więcej. Po co komu taka konsola? Żeby zagrać w kilka tytułów? Jak już mówiłem, ta konsola to będzie Nintendowa porażka - najmniej sprzedanych egzemplarzy w historii.
  2,5-6h? Podejrzewam, że to będzie bliżej 2,5h w max biorąc pod uwagę jak podawali czasy działania małych konsolek. Maxa nigdy nie uzyskiwały nawet przy min jasności (niegrywalne) i wyłączonym wszystkim co się dało. Tutaj więcej niż 2,5h uzyskamy grając chyba w jakieś puzzle. 300 dolców!!! Czizas! Za co? PS4 z uncharted 4 i 500gb tyle kosztuje. Naprawdę Nintendo wierzy, że 4 gry są w stanie napędzić sprzedaż? To chyba już nie te czasy, co było już widać po wtopie z WIIU.
  Pierwsze Wii było przełomowe, ale od tamtego czasu stacjonarki N równia pochyła. Teraz ani tablet ani stacjonarka, ani to konsola przenośna (czas działania). Żenada! Co to Nintendo wyrabia? Zamiast skupić się na rynku przenośnym i porządnym następcy 3DSów z 1 ekranem 3D (dolny w 3DS to zbędny w 99% pożeracz watów), to marnują środki na jakieś mrzonki.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.