Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 18 stycznia 2017 
    

Imagination prezentuje PowerVR z serii 8XE Plus


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 07:02
Imagination oficjalnie poszerzył swoją ofertę mobilnych GPU o nowe układy PowerVR GE8340 oraz GE8320, należące do rodziny 8XE Plus i oparte o architekturę Rogue. Po względem budowy Plusy są bardzo podobne do serii 8XE, ale mają więcej jednostek, a co za tym idzie ich wydajność jest wyższa. Nadal podstawową jednostką jest klaster USC składający się z maksymalnie szesnastu modułów, każdy wyposażony w cztery jednostki arytmetyczno logiczne operujące na 16-bitowych liczbach zmiennoprzecinkowych i dwa ALU wykonujące działania na liczbach 32-bitowych.

W 8XE Plus każdemu USC towarzyszy jedna jednostka teksturująca (TMU), a w całym GPU znajdziemy cztery ROPy (Pixel co-processor). Dodatkowo GPU może się łączyć z modułami pamięci RAM typu LPDDR4, gdzie przechowywane są dane niemieszczące się we wbudowanej pamięci podręcznej. Na liście wspieranych technologii znajdziemy: OpenGL ES 3.2, Vulkana, OpenCL 1.2 EB oraz OpenVX 1.1.

Seria układów 8XE Plus powstała z myślą o urządzeniach mobilnych dla graczy z ekranami FullHD, również takich, które będą podstawą dla gogli VR/AR.

Specyfikacja techniczna układów GE 8340 i GE 8320 z serii 8XE Plus, oraz GE 8300 i GE 8200 z 8XE prezentuje się następująco:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.