Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 5 listopada 2002 
    

Szybsze procesory Xeon dla serwerów high-end


Autor: DYD | źródło: CompLex | 12:47
Firma Intel rozpoczęła dostawy pracujących z częstotliwościami do 2 GHz procesorów Intel Xeon MP ze zintegrowaną udoskonaloną pamięcią podręczną trzeciego poziomu o pojemności 2 MB. W porównaniu z procesorami Intel Xeon MP poprzedniej generacji, w typowych zastosowaniach serwerowych, takich jak bazy danych, systemy CRM (Customer Relationship Management) i SCM (Supply Chain Management), nowy procesor odznacza się wydajnością wyższą o nawet 38 procent, pozwalając budować systemy odpowiadające rosnącym wymaganiom środowisk korporacyjnych.

Zaprojektowany z myślą o cztero- i ośmioprocesorowych serwerach klasy mid-tier i back-end, nowy procesor Intel Xeon MP stanowi ukoronowanie wiodącej intelowskiej technologii 0,13 mikrometra, stosowanej w produkcji procesorów serwerowych rodziny IA-32. Technologia ta pozwala produkować mniejsze procesory pracujące z większymi szybkościami i umożliwia wyposażanie ich w rozwiązania zwiększające wydajność, takie jak pamięci podręczne o większej pojemności. Nowy procesor zachowuje sprzętową zgodność z układami wcześniejszych generacji, co pozwala ograniczyć koszty opracowania sprzętu i ułatwia integrowanie nowych systemów z istniejącą infrastrukturą.

"Serwery z procesorami Intela cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów" - mówi Mike Fister, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Enterprise Platform Group - "Przyspieszenie tempa rozwoju jest jednym z naszych priorytetów, dlatego przywiązujemy wielką wagę do wdrażania nowatorskich rozwiązań, takich jak udoskonalona i pojemniejsza pamięć podręczna w procesorze Intel Xeon MP 2 GHz, pozwalająca uzyskać większą wydajność, skalowalność i stabilność serwerów."

Procesor Intel Xeon MP wykorzystuje mikroarchitekturę Intel NetBurst z obsługą hiperwątkowości. Wynikające z tego możliwości pozwalają producentom oprogramowania uzyskać wyższą wydajność aplikacji i systemów operacyjnych działających na serwerach z procesorami Intela. Wykorzystujące nowe rozwiązania serwery w konfiguracjach od czterech do 32 i więcej procesorów znajdą się już wkrótce w ofercie wielu producentów sprzętu.

Według badań przeprowadzonych przez IDC**, w drugim kwartale roku 2002 serwery z procesorami Intela stanowiły 87 procent wszystkich sprzedanych serwerów i 73 procent serwerów czteroprocesorowych sprzedanych na całym świecie. Zgodnie z prognozą Gartner Group, do roku 2007 dochody ze sprzedaży 32-bitowych serwerów opartych na architekturze Intela będą rosły o ponad osiem procent rocznie, co oznacza tempo ponad dwukrotnie większe od średniego wzrostu w tym segmencie rynku. Analitycy Gartner Group szacują również, że w tym samym czasie serwery intelowskie zapewnią 52 procent światowych dochodów ze sprzedaży systemów i serwerów.***

Jednocześnie z wprowadzeniem nowych procesorów, Intel rozpoczął dostawy próbek platform serwerowych, wykorzystujących nowe procesory Intel Xeon MP i najnowsze rozwiązania sieciowe Intela.

Procesory Intel Xeon MP 2 GHz ze zintegrowaną pamięcią podręczną trzeciego poziomu o pojemności 2 MB są obecnie dostępne przy zalecanej cenie 3692 USD za sztukę w partiach po 1000 sztuk. Procesory Intel Xeon MP 1,90 GHz ze zintegrowaną pamięcią podręczną trzeciego poziomu o pojemności 1 MB i Intel Xeon MP 1,50 GHz ze zintegrowaną pamięcią podręczną trzeciego poziomu o pojemności 1 MB są obecnie dostępne przy zalecanych cenach odpowiednio 1980 i 1177 USD za sztukę w partiach po 1000 sztuk. Systemy wykorzystujące nowe procesory powinny pojawić się w ofercie producentów OEM i dystrybutorów w nadchodzących tygodniach.

* Intel Corporation nie rości sobie jakichkolwiek praw do znaków towarowych i nazw handlowych, które doń nie należą.

** Źródło: International Data Corporation Research Group, Q2'02 Data, 9/3/02

*** Źródło: Gartner Dataquest 08/15/02.

Różnice w wydajności mogą być różne w zależności od konfiguracji systemów. Więcej informacji o wydajności produktów Intela można znaleźć pod adresem www.intel.com/performance/resources/limits.htm

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.