Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 24 stycznia 2017 
    

Mushkin wkracza na rynek klawiatur z modelem Carbon KB-001


Autor: Wedelek | źródło: Tech Report | 06:31
(6)
Grupa produktów dostępnych w ramach marki Mushkin zwiększy się o klawiaturę mechaniczną Carbon KB-001, której prototyp można było oglądać podczas CES 2017. Urządzenie bazuje na przełącznikach Kailh Brown i ma tradycyjny układ klawiszy – brak dodatkowych przycisków np. do sterowania funkcjami multimedialnymi. Każdy z przycisków ma własną diodę LED która odpowiada za jego podświetlenie. Klawisze są wykonane z czarnego plastiku, natomiast podstawa jest aluminiowa. Komunikacja z komputerem PC odbywa się za pośrednictwem kabla zakończonego wtyczką USB.

Na razie nie podano sugerowanej ceny detalicznej modelu KB-001, ale nieoficjalne źródła mówią o kwocie oscylującej wokół $70.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. te źródła też dodają że jest to klon KM02 firmy Delux (autor: Sławekpl | data: 24/01/17 | godz.: 23:46)
  którą można kupić o 10$ taniej niż ta z logiem Mushkin :P

 2. ... (autor: Deathraw | data: 25/01/17 | godz.: 10:10)
  Właściwie, to bardziej typowo klawiatura mechaniczna nie może wyglądać. Wystające przyciski, obudowa klin-metalowa i można kroić kasę za napis GEJming, a właściwie poza podświetleniem to mamy tutaj kompletną biedę i przyciski na minimum. Myślę że dawno nie było w peryferiach takiej marży jak teraz kroją na tych cudach. Wystarczyło najpierw powiedzieć że mechaniki są be, żeby membranówki wynieść na piedestał, a potem zrobić zupełnie odwrotnie, a kasa się kręci. Ja miałem styczność z Ozone Strike Pro i owszem jest coś fajnego w mechaniku, ale nie na tyle fajnego, żeby płacić 2-4x tyle za klawiatury, które często nie mają nawet odseparowanej regulacji głośności z czego korzystam niemało.

 3. W Chinach ... (autor: Muchomor | data: 25/01/17 | godz.: 10:52)
  ... można kupić porządną mechaniczną za ok. połowę tej ceny.

 4. @2. (autor: Mariosti | data: 25/01/17 | godz.: 13:30)
  Widzę że towarzysz nie pamięta że kiedy mechaniki były popularne w normalnych pc'tach to każda pierdoła była bardzo droga.
  Membranówki wyparły mechaniczne klawiatury z biurowych pc'tów po prostu dlatego że są znacznie tańsze.
  Dodatkowo w rezultacie tego zamieszania przez wiele lat nie było dobrze ustalonej grupy konsumentów która chciałaby kupić peryferia wyższej jakości niż biurowa i z tego prostego powodu nastąpił właśnie ten renesans klawiatur mechanicznych, a te z kolei zbyt tanie być nie mogą, bo dobra płyta główna, przełączniki, wysokiej jakości luty czy nawet porządnie obrobiona maszynowa gruba blacha usztywniająca to wszystko są znacznie droższe niż zrobienie membranowej plastikowej zabawki (w porównaniu tak można powiedzieć). Dodajemy do tego znacznie mniejszą skalę produkcji klawiatur mechanicznych i wniosek jest bardzo prosty, mianowicie taki iż klawiatura mechaniczna za niej niż 40$ zasadniczo musi być odpadem produkcyjnym a nie pełnowartościowym produktem.

  Nie zaprzeczam oczywiście nieadekwatnie wysokich cen takich peryferiów względem kosztu ich produkcji, ale jest to naturalna konsekwencja produkcji mniejszych serii, marketingu, jakiegokolwiek kosztu r&d, plus pozycjonowania takiego produktu w kategorii high endowej


 5. Muchomor a jaka to jest porządna? (autor: Sławekpl | data: 25/01/17 | godz.: 14:04)
  najtańsze mechaniki TKL czyli 87 klawiszy w Chinach są po 36-39$, 104 kilka $ więcej, przełączniki to klony klonów lutowane do PCB bez ramy usztywniającej i tak jest do około 60$, czasem kilka dolców taniej ale nadal pakowane są tam klony Cherry
  klawa z oryginalnymi przełącznikami Cherry kosztuje w Chinach tyle samo co u nas, zapewne przez dużą marżę mogą obniżać cenę na niektórych rynkach i np. Coler Master RGB TKL Cherry poniżej 500 zł można trafić u nas

  szukam klawy od kilku miesięcy, przeglądam chińskie i hamerykańskie sklepy, nawet zestawy do samodzielnego złożenia, niestety nadal nie trafiłem na ideał - TKL, RGB, układ ISO EN i oryginalne przełączniki Cherry MX Blue mocowane w ramie, diody mocowane na górze a nie na dole, najlepiej jeszcze jakby była na BT, kapsle nie mają znaczenia gdyż założę upatrzone z PBT z łączonych dwóch tworzyw a nie pomalowane i wypalane laserem, oczywiście musi mieć możliwość zapisywania makr a to nie jest wcale takie oczywiste w tańszych mechanikach
  jeden zestaw który znalazłem kosztował około 300$ a to i tak nie wszystko bo bym musiał obudowę do niej dokupić za minimum 120$ plus te upatrzone kapsle za 48$ plus sprężynki za 25$ plus wszystko lutować samemu, diody, przełączniki itd.
  porządna spersonalizowana klawa mechaniczna to nie jest wcale tania zabawka


 6. @ 6 (autor: Muchomor | data: 26/01/17 | godz.: 09:57)
  http://gadzet.telchina.pl/...test-recenzja-opinie/
  Niby ma przełączniki Cherry.
  Jeśli szukasz ideału, to jasnym jest, że nie ten budżet i nie będzie łatwo. To o czym ty mówisz, to nie jest klawiatura porządna - to już jest ekstraklasa bardzo indywidualnych wymagań.
  Sprawdź w słowniku co słowo "porządna" znaczy.
  Dla mnie to już jest wystarczające.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.