Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 25 stycznia 2017 
    

HP znów wzywa do wymiany wadliwych baterii


Autor: Wedelek | 17:25
HP ogłosiło w czerwcu akcję wymiany wadliwych akumulatorów montowanych w niektórych modelach z serii Compaq, ProBook, ENVY, Compaq Presario, oraz Pavilion sprzedawanych w okresie od marca 2013 do sierpnia 2015. Mówiono wtedy o 40 tysiącach baterii, które miały mieć tendencję do przegrzewania się, a w skrajnych przypadkach mogły nawet wybuchnąć. Okazało się jednak, że szacunki HP były błędne i kolejne partie laptopów tego producenta również były sprzedawane z wadliwymi akumulatorami. Ostatecznie początkowa liczba zagrożonych PCtów wzrosła o 100 tysięcy dodatkowych sztuk.

Oznacza to, że jeśli posiadacie laptop HP kupiony przed wrześniem 2015 roku to koniecznie powinniście sprawdzić czy zamontowana w nim bateria spełnia wymogi techniczne. Możecie tego dokonać pobierając niewielki program ze strony producenta lub ręcznie sprawdzić oznaczenie baterii. Wadliwe akumulatory mają kody BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL oraz 6EBVA.

Więcej informacji na temat akcji serwisowej oraz program diagnostyczny znajdziecie pod TYM adresem. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.