Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 26 stycznia 2017 
    

Garść informacji o Xbox Scorpio


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:14
(1)
Do sieci trafiło kilka nowych informacji na temat SoC zastosowanego w nadchodzącej konsoli Microsoftu o kodowej nazwie Scorpio. Produkt ten ma stanowić odpowiedź producenta z Redmond na PlayStation 4 Pro i wzorem konsoli Sony będzie bazować na tej samej architekturze co PS4 oraz Xbox One. Oznacza to połączenie rdzenii x86 Jaguar oraz GPU z architekturą AMD. Prawdopodobnie na bazie Polarisa, o czym świadczy wsparcie dla Delta Color Compression. Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się też, że wydajność tego elementu ma być około 4.5x wyższa niż IGP w Xbox One.

Producent ma ponadto całkowicie zrezygnować z dodatkowej pamięci ESRAM. Zostanie tylko L2, której będzie cztery razy więcej niż w One oraz GDDR5, zgrupowana w 12 kostkach (12GB?). Nowa konsola teoretycznie umożliwi granie w rozdzielczości 4K, przy czym w bardziej wymagających tytułach będą stosowane techniki obniżania jakości obrazu znane z Xboxa One – np. renderowanie obrazu lub części efektów w niższej rozdzielczości i skalowanie do wyższej. Biorąc pod uwagę fakt, że Scorpio ma generować 3.5x więcej pikseli na sekundę niż Xbox One, może się okazać, że tego typu tricki będą bardzo często używane.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 384-bit GDDR5? (autor: pwil2 | data: 26/01/17 | godz.: 10:59)
    Do 4K te +4GB się przydadzą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.