Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 27 stycznia 2017 
    

Microsoft pod ostrzałem krytyki za akceptowanie certyfikatów rządu Tajlandii


Autor: Wedelek | źródło: Tom's Hardware | 18:59
Microsoft został poddany ostrej krytyce przez brytyjską organizację non-profit o nazwie Privacy International, która oskarża giganta z Redmond o wspieranie wojskowej junty rządzącej Tajlandią. Chodzi o zmianę wprowadzoną w systemach z rodziny Windows, która sprawia, że system i przeglądarka domyślnie akceptują certyfikaty wydawane przez Narodowy Tajlandzki Urząd Certyfikujący (NTUC). Zdaniem Privacy International ułatwi to rządowi Tajlandii inwigilację opozycji poprzez zaszywanie w spreparowanych stronach internetowych podpisanych certyfikatami NTUC oprogramowania przechwytującego dane.

Przeciętny obywatel nawet się nie zorientuje, że padł ofiarą ataku typu MITM (man-in-the-middle), zwłaszcza, że przeglądarka Microsoftu uśpi jego czujność informując o poprawności certyfikatu.

Privacy International dodaje, że zagrożenie jest realne podkreślając, że rząd kontroluje dostawców internetowych i w przeszłości już wielokrotnie próbował pozyskać dane swoich przeciwników politycznych. Jednym z przykładów jest 30 minutowe wyłączenie Facebooka podczas przewrotu wojskowego dokonanego w tym kraju. Ponoć była to próba przechwycenia części kont tego portalu poprzez ataki MITM wymierzone przeciw wrogom wojska.

Microsoft to jedyna duża firma z branży IT, która akceptuje certyfikaty wydawane przez NTUC. W odpowiedzi na liczne zastrzeżenia gigant z Redmond wskazuje, że poczyniona zmiana jest związana z faktem spełnienia przez rząd Tajlandii wszystkich wymagań stawianych w programie Microsoft Root Certificate Program, który jest badany przez niezależne firmy, takie jak BDO. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.