Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 1 lutego 2017 
    

Denuvo w Resident Evil 7 złamane po zaledwie pięciu dniach


Autor: Wedelek | 06:29
Twórcy gier prowadzą nieustanną wojnę z piratami, chcącymi cieszyć się ich dziełem bez konieczności płacenia. Jednym z najskuteczniejszych systemów zabezpieczających jest Denuvo. Jak dokładnie działa, tego niestety jego twórcy nie podają, a zamiast tego nieustannie wprowadzają do niego różne modyfikacje. Wiadomo na pewno, że jednym z etapów weryfikacji jest sprawdzenie czy maszyna na której gramy to ten sam komputer na którym dokonano autoryzacji kopii gry. Odkrycie tego mechanizmu znacznie ułatwiło zadanie piratom tworzącym tzw. cracki.

Początkowo złamanie zabezpieczeń Denuvo trwało kilka miesięcy, ale od jakiegoś czasu grupom pracującym nad usunięciem zabezpieczeń praca idzie coraz szybciej. Najlepiej widać to po najnowszej grze firmy Capcom - Resident Evil 7, której ochrona antypiracka padła po zaledwie pięciu dniach od publikacji. To ogromny cios tak dla twórców Denuvo, jak i japońskiego giganta, którego gra jest cieszy się ogromną popularnością wśród piratów.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.