Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 6 listopada 2002 
    

Najszybszy tranzystor krzemowy


Autor: DYD | źródło: 4D / X-Bit | 13:06
(1)
IBM stworzył tranzystor pracujący z częstotliwością 350GHz. Ten najszybszy krzemowy tranzystor na świecie pracuje z prędkością o 300% większą niż produkowane masowo urządzenia elektroniczne i o 65% większą, niż jego poprzednik. Podstawowy element mikrochipów wykorzystuje zmodyfikowany projekt istniejących tranzystorów, a krzemowo-germanowa (SiGe) technologia bipolarna IBM-a pozwala na pracę z szybkością 350GHz. W układzie wielkości paznokcia może się zmieścić milion takich tranzystorów.

IBM przewiduje, że nowe tranzystory umożliwią zaprojektowanie układów komunikacyjnych taktowanych zegarem 150GHz w ciągu najbliższych dwóch lat. Nowa technologia pozwoli na obniżenie zużycia energii i wydłużenie czasu pracy baterii urządzeń przenośnych, a równocześnie spowoduje zmniejszenie kosztów systemów komunikacyjnych i urządzeń elektronicznych. To piąta generacja układów w technologii SiGe opracowana przez Big Blue. Układy krzemo-germanowe są produkowane na już istniejących liniach produkcyjnych, dzięki czemu nowa technologia może być wprowadzona w krótkim czasie i bez większych nakładów finansowych firmy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ostro (autor: Spooks-brak rejestracji | data: 10/11/02 | godz.: 17:52)
    To znaczy ze za dwa lata beda mozliwe procesory z zegarem 150Ghz ???????????
    co to sa te układy komunikacyjne?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.