Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 6 lutego 2017 
    

Komisja Europejska bierze na celownik blokady regionalne w grach


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 06:29
Komisja Europejska znów zainteresowała się szeroko pojętą branżą IT. Tym razem na celowniku znalazły się usługi umożliwiające nabycie gier w formie cyfrowej z blokadą regionalną. Instytucjom europejskim nie podoba się to, że kupiona w jednym kraju wspólnoty gra nie może zostać aktywowana przez użytkownika zamieszkałego na terytorium innego państwa wspólnoty. Komisja chce na podstawie produktów dostępnych w Steam zbadać skalę problemu a następnie przeanalizować możliwe regulacje, które zniosłyby blokady regionalne na terenie Unii.

Nie wiadomo jednak czy cokolwiek z tego wyniknie. Urzędnicy muszą bowiem uwzględnić kilka istotnych kwestii. Po pierwsze poszczególne kraje wspólnoty mają inne PKB, a co za tym idzie statystyczny mieszkaniec Polski jest w stanie przeznaczyć mniej środków na grę niż jego zachodni sąsiedzi. Dochodzą też kwestie moralne i prawne. Niektóre znaki w grach lub ich elementy mogą być źle postrzegane w niektórych krajach lub wręcz zakazane.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.