Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 3 lutego 2017 
    

Włamano się do sieci banków i KNF


Autor: Wedelek | źródło: Zaufana trzecia strona | 23:58
(1)
Od tygodnia eksperci ds. bezpieczeństwa danych zatrudnieni w instytucjach finansowych i rządowych analizują atak jaki miał miejsce na sieci teleinformatyczne wielu działających na terenie RP banków. Sprawa jest bardzo poważna, bowiem złośliwe oprogramowanie wykryto nie tylko na komputerach pracowników, ale i serwerach z wrażliwymi danymi. Sam atak był bardzo dobrze przygotowany, a jego inicjatorów nie poznamy pewnie nigdy. Problematyczne może być też ustalenie jakie dokładnie dane trafiły w ręce hakerów.

Ci przed ich przesłaniem pod adresy IP zlokalizowane w egzotycznych krajach najpierw je zaszyfrowali. Sam atak rozpoczął się około 7 października 2016 i został wykryty dopiero kilka dni temu. Natychmiast zaczęło się poszukiwanie źródła infekcji. Wszystko wskazuje na to, że była nim KNF, instytucja, która jak na ironię ma kontrolować między innymi jakość zabezpieczeń IT realizowanych przez banki.

Część banków już sprawdziła swoje systemy IT, a reszta wciąż to robi. Na razie nie ma informacji o kradzieży jakichkolwiek środków pieniężnych, co może sugerować, że to nie o nie chodziło włamywaczom. Więcej informacji znajdziecie na stronie: zaufanatrzeciastrona.pl. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawy news (autor: komisarz | data: 5/02/17 | godz.: 20:49)
    jakos go ie widzialem na onecie czy pclabe,a warto o tym napisac. dobra robota.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.