Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 7 lutego 2017 
    

Korea Południowa nałoży nowe wymogi na producentów baterii


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:16
Minister do spraw transportu Południowej Korei ogłosił, że jego resort przygotuje nowe przepisy nakładające dodatkowe wymogi na producentów baterii. W tej chwili nie wiadomo czego dokładnie mają dotyczyć zapowiadane regulacje i jak nowe prawo wpłynie na sprzedaż produkowanych do tej pory akumulatorów. Nie trudno się jednak domyślić, że decyzja wpłynie negatywnie na koszty produkcji - ściślejsza kontrola wygeneruje dodatkowe koszty. Ruch ze strony Ministerstwa ds. Transportu to oczywiście pokłosie afery z eksplodującymi bateriami w telefonach Galaxy Note 7.

Pod koniec stycznia Samsung złożył w tej sprawie publiczne wyjaśnienia, prezentując na zwołanej konferencji prasowej wyniki wewnętrznego śledztwa przeprowadzonego przez inżynierów tej firmy. Wynika z niego, że oba modele baterii montowane w tym telefonie miały wady fabryczne zagrażające bezpieczeństwu użytkowników.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.