Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 8 lutego 2017 
    

Opera 43 z PGO i ładowaniem stron w tle


Autor: Wedelek | źródło: Opera Software | 06:56
(1)
Opera Software zaprezentowała nową wersję przeglądarki dla komputerów PC oznaczoną symbolem 43. Najważniejszą zmianą jaką wprowadzono są dodatkowe mechanizmy znacząco przyspieszające ładowanie stron internetowych. Pierwszy z nich uaktywnia się w momencie wpisywania frazy w polu adresu. Program korzysta tutaj z nowego mechanizmu predykcji i ładowania zawartości stron w tle. Przeglądarka uczy się naszych zwyczajów i jeśli często odwiedzamy daną witrynę, to jej zawartość zacznie być ładowana w tle gdy tylko zaczniemy pisać jej adres. Dzięki temu po zatwierdzeniu wyboru strona załaduje się znacznie szybciej niż w poprzedniej Operze.

Drugi mechanizm nazywa się PGO (Profile Guided Optimization) i polega na analizowaniu wykonywanych na co dzień czynności a następnie optymalizowaniu ustawień pod kątem jak najszybszego wykonania zadań związanych z załadowaniem strony. Aby pokazać jak duża jest przewaga nowej Opery nad poprzednią wersją oba programy przetestowano w benchmarkach Speedometer (o 60.3% wyższa wydajność niż w Operze 42), JetStream (+7.7%), i Octane (+3.35%).

Zmieniono również zachowanie przeglądarki po najechaniu na link. Teraz przeciągając po linku z wciśniętym lewym przyciskiem myszy w pionie kopiujemy go, a wykonując ruch poziomy zaznaczamy tekst. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmmm... (autor: Kenjiro | data: 8/02/17 | godz.: 10:03)
    Wolałbym, aby w ogóle wyłączyli możliwość przeciągania łącz, bo ani razu z tej funkcjonalności nie skorzystałem, a kopiowanie owszem, przy którym trzeba pamiętać, by używać ALT...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.