Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 7 lutego 2017 
    

Tańsze zakupy na AliExpress? Sprawdź kurs dolara online


Autor: materiały partnera | 06:00
AliExpress jest chińskim serwisem zakupowym obfitującym w produkty z różnych branż. Za jego pośrednictwem można kupić atrakcyjne wyposażenie do domu i ogrodu, sprzęt elektroniczny, akcesoria sportowe, odzież, biżuterię i kosmetyki. Dzięki prowadzeniu wyłącznie handlu internetowego oraz produkcji wszystkich towarów w Chinach oferuje niskie ceny. Towar można zamówić, płacąc w dolarach.

Metody płatności w AliExpress


Robiąc zakupy w AliExpress można zapłacić kartą płatniczą lub wykonując przelew. Niestety wykonanie przelewu z konta złotówkowego sprawi, że koszt zamawianego towaru wzrośnie, ponieważ zostaniemy obarczeni dodatkowymi opłatami za wykonanie przelewu pomiędzy kontami w różnej walucie, a ponadto bank przeliczy złotówki na dolary zgodnie z własnym kursem, który jest najdroższy na rynku walutowym. Korzystanie z karty płatniczej wydanej do konta złotówkowego tak samo skutkuje podniesieniem kosztów zakupu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta walutowego w dolarach. Można poprosić również o wydanie karty płatniczej do konta walutowego, co skutkuje takim samym obniżeniem kosztów zakupów. Jest to opłacalne rozwiązanie przede wszystkim, gdy często korzysta się z zakupów w sklepach zagranicznych.Jak w korzystny sposób zasilić konto walutowe dolarami?


 Samo założenie konta walutowego i uzyskanie do niego karty nie rozwiązuje problemu korzystnej zamiany złotówek na dolary. Ze względu na wspomniane czynniki w bankach nie warto dokonywać wymiany. Można się ewentualnie zastanowić, czy dokonać wymiany w kantorze stacjonarnym, a otrzymane dolary wpłacić na konto walutowe w oddziale banku. Nie jest to jednak komfortowe rozwiązanie, ponieważ trzeba odwiedzić kantor, a najlepiej kilka, aby wybrać najlepszy kurs, a potem jeszcze pofatygować się do banku. Chociaż kantory stacjonarne oferują bardziej opłacalne ceny niż banki, najkorzystniejsze opcje zapewniają kantory internetowe. Dla jasnego zobrazowania sytuacji należy porównać marże, jakie nakładają banki, kantory stacjonarne oraz e-kantory. Marża banków kształtuje się w okolicach 5%, kantorów stacjonarnych średnio na poziomie 2,5%, a kantory internetowej ustalają ją na poziomie zawierającym się mniej więcej w przedziale od 0,2% do 1%. Na dodatek korzystanie z kantoru internetowego zapewnia przesłanie dolarów bezpośrednio na konto walutowe. Transakcję można zlecić z domu, biura lub nawet będąc w podróży, jeśli ma się pod ręką urządzenie mobilne podłączone do sieci internetowej. Niewygórowana cena i komfort wymiany dolarów umożliwiają robienie satysfakcjonujących zakupów.


 


Różnice w kursach dolara w bankach i kantorach internetowych


Jak już zostało wspomniane ani przelewy z konta złotówkowego, ani bezpośrednia wymiana waluty w banku nie sprzyjają kupnie produktów w atrakcyjnych cenach. Oszczędności można prześledzić np. przy pomocy https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/, gdzie do dyspozycji klientów został też oddany kalkulator korzyści. Według kursu z dnia 23.11.2016 Reiffeisen Polbank zaoferował cenę 2 176,85 PLN za kupno 500 USD. Jednocześnie w kantorze online 500 USD kosztowało 2 108,10 PLN. Oznacza to oszczędność 68,75 PLN w przypadku zakupu dolarów przez Internet.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.