Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 lutego 2017 
    

Intel ogłasza kolejne inwestycje w Fab 42


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 06:01
(1)
Dyrektor generalny firmy Intel, Brian Krzanich, ogłosił zatwierdzenie nowych inwestycji w fabrykę mikroprocesorów zlokalizowaną w Chandler, w stanie Arizona. Na dokończenie Fab 42 producent z Santa Clara chce przeznaczyć 7 miliardów dolarów. Pieniądze zostaną spożytkowane na wdrożenie technologii litograficznej 7nm, w której będą produkowane przyszłe procesory Intela. Plan zakłada, że kompleks będzie gotowy za około 3-4 lata, a w związku z jego ukończeniem powstanie około 10 tysięcy nowych miejsc pracy.

Intel nie omieszkał też zaznaczyć, że od 2015 roku przeznaczył na inwestycje w USA niemal połowę środków na rozwój - 5,1 miliarda dolarów. W sumie na wszystkie badania R&D przeprowadzone w różnych regionach świata wydatkowano 12,1-miliarda dolarów. Obecnie firma zatrudnia w USA ponad 50 tysięcy pracowników i kooperuje z innymi dostawcami, którzy dają pracę kolejnym 500 tysiącom osób.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. To jest mega news, innowacja i kreatywność (autor: Sony Vaio Zwracajo | data: 13/02/17 | godz.: 09:47)
    Intel przeznacza ogromne sumy na rozwój, a amd nic nie robi w tym kierunku. Nic dziwnego, że ludzie wolą wspierać Intela, bo za każdym razem dostają procesory wydajniejsze o 30% od poprzednich genereacji.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.